Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna - jak działa ? Podstawowe informacje i założenia Odwiedź naszą stronę www.alfainstal.pl .
- Kup Pan rekuperacje od razu,
- Mam pytanie, w moim mieszkaniu wentylacja kuchenna i łazienkowa jest ze sobą połączona i wychodzi do jednego kominka wentylacyjnego. Czy takie pokręcone ułożenie rur wpływa negatywnie na działanie? Na razie nie zauważyłem jakiś problemów, wg czujnika odkąd została wyprowadzona wilgotność w mieszkaniu znacząco spadła, a smrodek z łazienki ucieka zdecydowanie szybciej.
- ..tylko, że... nie ma czegoś takiego jak wentylacja grawitacyjna! - jest NATURALNA! powietrze nie porusza się w wyniku grawitacji... porusza się, wymienia w wyniku różnic ciśnień i temperatur ZAPAMIĘTAJCIE proszę - to nie jest grawitacja... niestety kolokwializm ten przylgnął do tego zjawiska i cała branża - opisuje, mówi niepoprawnie, błędnie.
- Kilkaset metrów na godzinę? Facet, o czym ty mówisz? To często kubatura całego domu. Chcesz powiedzieć, że co godzinę trzeba wymienić przynajmniej raz całe zawarte w nim powietrze? Jeszcze bym zrozumiał gdybyś mówił o kotłowni albo ogólnie o jakimś palenisku ale w przypadku pomieszczeń mieszkalnych to chyba przesada?
- Witam. Mam pytanie co do wentylacji. W łazience na dole w domu jednorodzinny, wentylacja łazienki wychodzi do kominka wentylacyjnego na dachu (fi100). Rury wentylacyjne na długich odcinkach idą poziomo , docierając do kominka dachowego wykrapla się woda i cieknie na wełnę która izoluje strop . Dodam że łazienka nie ma dostępu do zwykłego komina . Poddasze jest nieużytkowe . Ocieplanie rury w końcowym odcinku nic nie daje . Co mogę zrobić?