Tanie ogrzewanie. Piec na węgiel czy biomasa, ekogroszek, kocioł gazowy lub pompa ciepła

Kocioł gazowy, pompa ciepła, piec na węgiel lub biomasę, a może ekogroszek? Przed wami wybór i to nie tylko inwestycyjny. Pytanie jakie koszty jakie koszty użytkowania instalacji nas czekają. W filmie przygotowaliśmy porównanie kosztów użytkowania urządzeń nie skupiając się na kosztach inwestycyjnych. Podejmijcie decyzję sami czy piec kocioł gazowy może piec na węgiel lub pompa ciepła. Tanie ogrzewanie porównanie, jak tanio .
- szanowny panie który z tych nowoczesnych układów ogrzeje nas jeżeli w gniazdku zabraknie energii elektrycznej pytanie wydaje się być dziwaczne a czy nie jest dziwaczne że w 2020
jedną stopą jesteśmy w średniowieczu i zastanawiamy się gdzie postawić drugą stopę
- A tu może zerkałeś tyczenie budynku Złotoryja, mi zawsze odpowiadało.
- miałem kocioł gazowy 3 sezony byłem bardzo zadowolony i zostałem zmuszony oddać na złom
w ten sposób na złomie skończyło tysiące innych kotłów gazowych teraz mam węglowy a z komina nadaje znaki dymne to było w czasach jak nasz rząd podpisał umowę gazową dzięki której dostaliśmy najdroższy gaz w Europie i nie wymienię mojego czajnika mimo tego że teraz dzieci tamtych mnie namawiają do bycia ekologicznym chyba że dostanę odszkodowanie za ciężką pracę czyli za przeniesienie i wrzucenie 186 ton węgla i wyniesienie 18 ton popiołu
mimo tego że mam czajnik o sprawności na poziomie 85-90%
- Zwyczajnie musi sprzedawać pompy ciepła dlatego kręci
- Ja przy kotle na groszek spędzam w roku Max 24 h
- Glupoty gadasz i tyle
- jednak gaz jest najlepsza metoda i najwygodniejsza
- Bzduuuryyy!!! Liczy się tez wydajność i dopasowanie do zmiennego zapotrzebowania na energię!! Piec gazowy konwekcyjny od węglowego ma gigantyczna przewagę wydajności zwłaszcza przy coraz dłuższych przejściowych temp.!! Nie wiem skąd te koszty bo u mnie na gazie wyszło 1800zl na ok 120metrach dom.docieplony ale stary więc bez rewelacji.
- Co za głupoty ten koleś opowiada tragedia!
- Ja mam 45kw na 150metrów dom plus ogrzewana piwnica i nie chcę innego. Pale caly rok drewnem iglastym i lisciastym sezonowanym na podwórku. 25-35 metrów na rok. Cena za metr samowyrobu galezi w lasach państwowych iglastych 6zł, lisciastych 12zł, do tego cena pociecia. Srednio 9zl ×30 mp = 270 zł. + cena przygotowania i pociecia. Taniej i bardziej ekologicznie się nie da. Drewno jest energią odnawialną a lasy aby rosnąć pochlaniaja dwutlenek węgla z mojego komina.
- Mam eko groszek i przy piecu spędzam jak się uwine to20 min co 4 dni
- Misiu a koszt zalupu? Człowieku z wyobraźnią..
- Wymiana ogrzewania na pompe ciepła w "starym domu" to inwestycja całkowicie nieopłacalna - koszt takiej instalacji to ok 60-70 tyś złotych to spokojnie jakieś 25-30 lat palenia ekogroszkiem. Szkoda że o tym Pan "Antykaloryfer" nic nie wspomina. Predstawione porónanie moim zdaniem miało by sens gdyby dotyczyło wyliczeń dla róznego rodzaju instalacji w nowo wybudowanym domu. Wtedy sumując koszty instalacji i koszty eksploatacji można było by coś konkretnego powiedzieć, tak to jest tylko bicie piany i skok na kase naiwnych użytkowników.
- Zdecydowanie biomasa - nie dość, że to "zielone, odnawialne, ekologiczne paliwo" to również za nią przemawia wygoda w obsłudze. Mam obecnie kocioł Twin Bio Luxury NE 16kW - www.youtube.com/watch?v=8N2UD59g57Y , dom 180m2. Przerabiałem już kocioł gazowy i "ekogroszek". Do pompy ciepła nawet nie startowałem, dla mnie za duże koszty, które trzeba ponieść na dzień dobry.
- aha aha no ciekawe. Czyli np obiadów się nie opłaca gotować BO: jeśli obiad dla dwóch osób w taniej restauracji kosztuje 26 zł a same składniki powiedzmy połowę ceny więc 13zł TWOJA żona gotuje obiad przypuśćmy 2 godz razy najniższa krajowa 12 zł w sumie 37 zł. Rozumiem że obiady zawsze jadasz na mieście żeby Twoja żona mogła ZAROBIĆ 24zł DZIENNIE WIĘCEJ????? CO ZA KUR## BZDURY GOŚCIU!!! z kogo próbujesz idiotów zrobić? pewnie jesteś monterem albo przedstawicielem pomp ciepła. Na pewno będę firmę sander omijał dużym łukiem jak tacy krętacze tam pracują.
- Najgłupsze zestawienie jakie widziałem
- Bzdura, napiszcie ile kosztuje pompa wraz z instalacją i wtedy porównaj sobie koszty. Jakoś nie zauważyłem bym codziennie godzinę spędzał w kotłowni. Ekogroszek uzupełniam jak go brakuje, a kociołek czyszczę raz w miesiącu. Tak że wymyślone koszty obsługi możecie sprzedawać ale jako chwyt marketingowy, który rozsądnych ludzi będzie irytował.
- Jesli masz ogrzewanie podłogowe w całym domu to przy kotle na pellet z palnikiem. Także oszczędzisz 20 procent energii.
- za koszt podłączenia pompy Ciepła(60tys.) mam ekogroszku do końca życia.... i co tu wychodzi najlepiej?
- HI, Dobre obliczenia lecz bez kosztu instalacji. Pompa kosztuje min 40 tyś a piec na ekogroszek to 6 tyś.
- ALE DNO SZKODA 5 MIN OGLADANIA