Ręczny kocioł zasypowy na węgiel i drewno Moderator Unica - PRODUKT ARCHIWALNY

PRODUKT ARCHIWALNY - niedostępny w sprzedaży Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą kotłów zasypowych: https://kotly.com.pl/kategoria-kotly-zasypowe-5-klasy-316.html?l=pl Ręczny kocioł zasypowy Moderator UNICA (czerwona) Prosty piec obsługiwany ręcznie dla użytkowników ceniących sobie prostotę i funkcjonalność w nowoczesnym designie. Kocioł o sprawności 81% bez dodatkowych elektronicznych elementów dodatkowych lecz p .
- Czy są6kw
- Mam podobny kocioł ale nowszy moderator z drzwiami żeliwnymi , z możliwością podłączenia dmuchawy i pełnej elektroniki , przerobiłem drzwi i czopuch na 2 szybry, dom 365m ogrzewam 4 kloce drewna na dobę , przy wielkich mrozach 6 kloców , wspaniały piec
- +++
- Nic specjalnego stary system koperty pionowe drzwiczki na rogu przy otwarciu dym wychodzi gdy jest mały ciąg śmierdzi w całym domu
- Gość nie wie o czym mówi . Moc 7 kw ma inną budowę , i nie ma wiszącego wymiennika ,brak powietrza wtórnego choćby w górnych drzwiczkach co przy dużej ale płytkiej komorze zasypowej sprawia że kocioł i komin ekspresowo zachodzą sadzą . Kocioł ma tylko jedną zaletę -umożliwia palenie drewnem o dużych gabarytach ,czyli wkładamy pieniek aby tylko przez drziczki przeszedł i jak się spali dokładamy następny .Nie jest to kocioł pozwalający zasypać i zapomnieć na pół dnia .Wystarczyło by w najmniejszym kotle zostawić wiszący wymiennik i w każdej mocy zrobić klapkę jak w kotłach metal-fach . Jak przesadzi się z mocą kotła to w pół roku przy tym kotle komin przesiąknięty sadzą .
- Brak możliwosci spalania powietrza wtórnego....
- Moi Dziadkowie na wsi maja taki piec ale wiekszy i ciag kominowy maja super. Opalaja drzewem dom glownie, czasami czuc jak sie przyklada, ale dramatu nie ma. To jest tak wydajny piec, ze az milo w takim palic. Nie przyklada sie 20x dziennie. I te od gory zasypywanie jest mega wygodne, ja w swoim domu mam od przodu zasyp to brud syf, ze szkoda gadac. Na drugi rok zmieniam na taki.
- Piec fajny ale nie widze miejsca na regulatora ciągu