Prawdziwy DOM PASYWNY w cenie mieszkania! 0zł za ogrzewanie!

►http://www.domrzeczywisciepasywny.pl/ Dziś rozmawiam z prawdziwym hobbystą, panem Maciejem Sempińskim, który opowiada o swoim domu pasywnym. W filmie znajdziecie odpowiedzi na pytania: - co to jest dom pasywny? - czym różni się dom pasywny od 'zwykłego'? - na co zwrócić uwagę budując taki dom? - jak ogrzewany jest dom pasywny? - jaki jest koszt budowy i użytkowania? 0:00 Intro 0:11 Wstęp 1:01 Co to jest dom pasywny? 2:57 Usytuo .
- Witam czy taki GWC można umieścić pod piwnicą?
- A zaglądaliście tu? - okulista Gdańsk mi się tam podobało.
- Stałem się fanem Pana Macieja. Cudowny człowiek.
- Ja ci też mówię, że ty jesteś Piotr, a na tej skale zbuduję mój kościół, a bramy piekła go nie przemogą.
Mateusza 16:18
- Rewelacja! Szkoda że wszyscy ludzie na świecie nie korzystają z tej wiedzy 💖
- Przeogromna wiedza dziękuję za dzielenie się nią
- Żeby mój ojciec był taki ogarnięty 😔
- Wielki szacunek dla Pana, Wielka fachowa sprawdzona mądrość... Pozdrawiam👍🇵🇱
- Dużo ciekawostek, dobrze się słucha. Nie wiem, czy przeoczyłem, ale nie dowiedziałem się, jak grube są warstwy izolacji w budynku. Wiadomo, że szczelność jest ważna, ale bez niskich wsp. Przenikania pasywnego raczej nie zbudujemy ;)
- Po 10 minucie można zasnąć. Polecam dla bezsennych.
Idealny materiał na sen.
- LFP :D
- Z kuchni wycig "dymu" jak jest rozwizany ? jago te kumulujemy w termosie ? ;)
- pamiętam sytuacje u mnie w domu gdy na zewnątrz było zimno minus 8 stopni a na parapecie stały czarne świece ,wystarczyło podciągnąć roletę a po upływie całego dnia świece zupełnie się stopiły
- i to jest prawdziwy inżynier z powołania i pasji. Gratuluję. Jak ja 16 lat temu mówiłem o domu pasywnym wszyscy się śmieli ze mnie. Teraz to ale miałeś głowę.
- Mam taki dom i jest ciepło w zimę i hlodno w lato
- Wszystko ładnie i pięknie ale?? Wydatek na pompę ciepła gruntową czy powietrzną potem panele rekuperacja no to jest wydatek rzędu osiemdziesiąt sto tysięcy z montażem. Więc nie jest to dom za zero złotych. Ja za taki domek przez cały sezon wydaje przy ostrej zimie trzy tysiące opalając węglem i gaz gotowanie butla razy trzydzieści lat wychodzi na to samo. W kraju gdzie nie gra się w ekologiczny terror i spekulacje cenowe zwyczajnie takie nowoczesne zabawki się nie opłacają chyba że producenci zejdą mocno z cen. Przez trzydzieści lat pewnie bym musiał wymienić raz piec a Pan część swoich urządzeń które pracują na prądzie. Jak Pan myśli w dobie sztucznego kryzysu (spekulacji) energetycznej czy jest Pan pewien że w okresie zimowym elektrownie nie będą odcinać prądu lub windować tak ceny że prąd wyprodukowany przez okres naświetleń wystarczy na pokrycie w sezonie zimowym a wtedy dopłata. Pozdrawiam
- zacny ogrod, ale w pomieszczeniu juz malo elegancko poukladane, dla mnie blad jest potezny bo puszczajac wode pod fundamentem idzie nawet nie zyla a plachta wodna ktora promieniuje negatywna energia wg. radiestezji niszczy zdrowie powoli wykanczajac... taka prawda z chciwosci o pare groszy ludzie zapominja ze zaplaca rachunek w przyszlosci na zdrowiu.
- Orientuje się ktoś ile kWh energii w ciagu całej zimy wpada przez 1mkw okna po stronie południowej? Robić szklarnię od poludnia czy raczej z umiarem? Mam możliwość zasadzenia drzew lisciastych żeby osłonić się przed słońcem latem.
- Ciekawe ile procentowo ciepła można zaoszczędzić dzięki płycie fundamentowej w porównaniu do tradycyjnego fundamentu? Jaka część ubytku energetycznego budynku ucieka przez fundamenty?
- Panie Macieju rady Pana są bezcenne.Tak się cieszę ,że tu trafiłam.
I dziękuję ,że mogliśmy zobaczyć Pana rozwiązania techniczne w praktyce. Jak też za fachowy ,a jednocześnie prosty przekaz ważnych informacji.Wydawało mi się ,że te technologie są przereklamowane,a to jednak działa.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
- Szanuje i doceniam Pańską świadomość, ale to że dom zużywa 10,5 kWh/m² rok nie znaczy, że ma takie ZAPOTRZEBOWANIE na energię cieplną, a więc nie oznacza to, że jest domem pasywnym. Dlatego, że Pańskie obliczenia przede wszystkim nie uwzględniają efektywności pompy ciepła, którą Pan wykorzystuje na cele CO. Pompa, ktora zużywa rocznie(przykładowo) 1000 kWh daje ciepła 3000 -3500kwh (COP 3-3,5). Podał pan informacje, że dom zużył 861 kWh, z których 740 kWh to pompa ciepła. A zatem 740 kWh zużycia przy COP 3 daje 2220 kWh ciepła, przy COP3.5 = 2590 kWh ciepła, dodając do tego 120 kWh podlogówki, która już jest energią 1:1 wychodzi wynik, który dopiero należy podzielić przez metraż czyli 82 m². Oczywiście dane te wciąż są wypaczone , ponieważ jeszcze nie uwzględniają bytowych zysków ciepła. Żeby było jasne, to wciąż bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że na dodatek się bilansuje fotowoltaiką, ale powtórzę, bilans energetyczny budynku nie opiera się na zużyciu prądu.
Pozdrawiam.