Pompa ciepła, zużycie energii za grudzień - jest moc.

Zużycie energii elektrycznej w grudniu 2021.. pompa 7 kW Dom 130m2, powierzchnia ogrzewana 100m2 plus 10m2 pomieszczenie gospodarcze. Ściany 20cm styropianu, podłoga 15cm styropianu, sufit 25cm wełny ( miało byc 30), okna trzyszybowe.. ogólnie standard. Całkowite zuzycie energii przez dom w grudniu 750kWh. ( o 250 mniej niz rok temu) Zużycie przez pompę 500 kWh ( CO i CWU, też mniej o 250 niż rok wcześniej) Spadek zuzycia energii jak .
- Po 20 odpiszę na komentarze... idę na długi spacerek z Luną.
- zobacz więcej: glopack.pl , opcjonalnie w necie szukajcie.
- A jak by było przy temp -20 na zewnątrz??
Pytam bo zastanawiam się nad zmiana pieca węglowego na inne źródło
Mam PF 4.5 kw
- Witam panie Zdzisu jakej firmy ma pan pompę ciepła jeśli można wiedzieć pozdrawiam.
- Czemu wyłączyłeś fotowoltaike ?
- Jak pompę ciepła by Pan polecił do mieszkania 55-60m2?
Dziękuje
- Od 10 lat pompa ciepła ogrzewa rodzinny dom nigdy nie było żadnych problemów ,polecam
- Jakie ma Pan ustawione przepływy na rotametrach ?.
- Taka zima jak 20 lat temu minus przez kilkadziesiąt dni to ten lód by całą pompę skuł lodem ;)
- Dzień dobry.
Mam domek ok. 138m2 (woj.Dolnośląskie) pompa powietrza Panasonic 9kw. W Miesiącu Grudniu pobrała ok. 690 Kw. Koszt Kw. około 0.65 zł ..czyli jakieś 442 zł.
- 14:10 - Ja bym przyjął inna strategię: podpisał umowę na taryfę G12 i nastawił by pompa chodziła nocą (i ew. w dzień w tańszym okienku) a w zimne dni kominek odpalał ok 16-17 po powrocie z pracy. Do wieczora było by ciepło a o 21-22 gdy kominek wygaśnie rusza pompa. No i starać się nie przegrzewać domu - u mnie się waha 18-22 (Stary dom, kominek z płaszczem, kaloryfery) ale najlepiej się czuję gdy temperatura nie przekracza 21 (pomijam łazienkę-tam 23 to optimum).
- warto sprawdzic czy te 23stopnie to rzeczywista temperatura w domu, bo nie wiem ale zalecana jest temperatura 16-18 stopni w nocy dla zdrowego snu
- Przestań pier....c o pogodzie i nie nabijaj kasy moim kosztem cwaniaku
- SZ.PANIE kolego obuduj kominek kaflami szamotowymi to ciepło będzie zostawać w domu poprzez oddawanie ciepła przez nagrzane kafle, podobnie jak podłogówka zresztą. Pozdrawiam
- Przez ilość wilgoci w naszym klimacie to te pompy są świetne dla sprzedawców i monterów
- Kominek jest źródłem ciepła o wysokim parametrze punktowo oraz oddaje promieniowanie podczerwone.
Podłogówka oddaje ciepło na dużej powierzchni i otacza nas ciepło, podłogówkę cechuje bezwładności termiczna związana z grubością betonu i jego właściwościami akumulacyjnymi.
Warto wpiąć kominek z nakładka wodną do systemu CO - podłogówki ( mieszacz truj drogowy Honowell z automatyką sterującą zawór )
PC nie powinna mieć skoku poboru energii elek. związanego z wychłodzeniem betonu oraz w konsekwencji spadku temp powietrza po przejściu płynnym z ogrzewania kominkiem.
- Kominek powinien być podłączony do podłogówki
- Nie myslales o kominku z plaszczem wodnym podlaczanym pod obieg domu? Wtedy zniwelowalbys wychladzanie wody w ukladzie i problem z punktowym grzaniem.
- Witam
Panowie domek stawiam sam
W czerwcu zacząłem w grudniu przekryłem dach.
Obecnie SSZ
Jak wiadomo ceny paliw poszły do góry, no i zastanawiam się nad typem ogrzewania.
W stępnie miało być gazowe, na dzień dzisiejszy myślę o pelecie, całość 100% podłogówka
Jakieś sugestie, podpowiedzi
Z góry dzięki
- Zmień parametry
- Dom strawblae (słomiak) 45cm słomy w ścianie, 30cm wełny dach podłoga 15cm wełna i 4cm styropian. Okna 3 szybowe. Powierzchnia użytkowa ogrzewana blisko 200 m2 wszystko podłogówka. Temperatura 21 stopni. Pompa mitsubishi ecoinverter 6KW, zużycie w grudniu 770 KWh razem z CWU.