Pompa ciepła pobór prądu za rok 2021. Sposób na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Jesteś z południowej Polski i interesuje cię kto mi wykonał instalację fotowoltaiczną lub pompę ciepła to pisz na adres: oze@telchina.pl 🔥🔥Tych kotłów i opału nie będzie można używać. Uchwały antysmogowe i Fit for 55. Opłata za emisję CO2 https://youtu.be/brgIqZzB51I 🔥🔥Fotowoltaika na dachu czy na gruncie? Porównanie uzysku z kWp. Wady i zalety. Zmiana rozliczeń 2022r https://www.youtube.com/watch?v=kFvlYCl1H38 .
- ok
Można podesłać kont na foto
- Warto też zobaczyć na stronie: SEO pozycjonowanie FaceBook, mi zawsze odpowiadało.
- 😂😂😂😂
- Powiem wam tak 2lata zastanawiałem się jakie ogrzewanie zastosować w domu i najlepsze rozwiązanie grzejniki akumulacyjne nowego typu ( weszły na rynek marzec 2021) 300W każdy i bez foto woltaiki na 9 grzejników miesięczny koszt to ok 500zl
- 😂😂😂😂😂😂😂pożyjemy zobaczymy .pumpy a niedługo będziesz zapierdalal w kopciuchu bo prąd wyłącza.Ci co najbardziej krzyczą o pompach sami będą w kopciuchu palić
- Fajne zestawienie. Duży plus za skrupulatność obliczeń. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że w twoim przypadku dużo robi też sam dom, tj. izolacja i sama instalacja ogrzewania (podłogówka). Daje to spore przełożenie na COP. Niestety, nie w każdym domu jest możliwość zastosowania takiego rozwiązania. W przypadku ogrzewania grzejnikowego i braku lub słabej izolacji zewnętrznej, COP będzie drastycznie niższe. Trzeba też liczyć się z kosztami eksploatacyjnymi urządzenia - niektórzy producenci pomp ciepła, dla zachowania przedłużonej gwarancji urządzenia, wymagają corocznych przeglądów autoryzowanego serwisu. Koszt to zazwyczaj kilkaset złotych rocznie. Do tego jest to drogie urządzenie, więc każda usterka również będzie dość droga do usunięcia (cena płyty głównej potrafi iść w tysiące złotych, a dzisiejsza elektronika ma to do siebie, że nie jest wyjątkowo żywotna). Także podsumowując - ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, ale na pewno nie w każdym przypadku. Plus, są rzeczy, które wychodzą dopiero po czasie.
- Super kalkulacja. Nie bierze ona jednak pod uwagę kosztów początkowych.....
- Widzę że stoi piec na ekogroszek. Dlaczego mówisz, że alternatywnym źródłem jest miał niskokaloryczny za 600zł/t? Aktualny koszt ekogroszku to 1700zł/t
- Kolego czyżby cenzura??
Odpowiedziałem Tobie jak można inwestować w realny zwrot "żywej" gotówki i nie ma tego komentarza??
- Brakło Ci więcej bo to co oddałeś musisz przemnożyć przez 0,8. Nie mówisz nic o pojemności zbiornika CWU, być może w Twoim wypadku pomogłoby wstawienie zbiornika 300l i poprowadzenie podłogówki ze zbiornika. Rozumujesz dobrze,że lepiej ustawić wyższe wartości w dzień dlatego korzystnie byłoby zbuforowac energię w postaci ciepłej wody.
- Brakło Ci więcej bo to co oddałeś musisz przemnożyć przez 0,8. Nie mówisz nic o pojemności zbiornika CWU, być może w Twoim wypadku pomogłoby wstawienie zbiornika 300l i poprowadzenie podłogówki ze zbiornika. Rozumujesz dobrze,że lepiej ustawić wyższe wartości w dzień dlatego korzystnie byłoby zbuforowac energię w postaci ciepłej wody.
- No dobra Zgoda tylko to jest jakbyś porównywał roweru A zakup Mercedesa

No i teraz pytanie co się lepiej opłaca no

debilny po prostu debilny

to teraz Pochwal się Który bank opierdziel i weź nas tyle pieniędzy żeby założyć sobie

te pompy ciepła plus panele solarne które zasilają to wydatek ponad stówę

rata za 100 parę tysięcy na pewno około 2000 miesięcznie musiałbyś płacić gdybyś chciał wziąć kredyt

i podejrzewam że byłaby to około 30 może 20 lat do spłaty

więc powodzenia Rób tak dalej i porównuj

kogoś kto okrada banki na przykład z

przeciętnym obywatelem zarabiającym

2500 zł
- Pompy Panasonic są znane z tego że żrą sporo prądu, wystarczy założyć Nibe czy Buderusa i już widać sporą różnicę.
- Instalator z UK mówi prawdę o pompach ciepła. Po angielsku ale gość mówi wyraźnie i można włączyć napisy. Polecam obejrzeć przed decyzją o montażu żeby nie żałować. "Dobrze ocieplony dom to można i żarówką ogrzać."

https://www.youtube.com/watch?v=GhAKMAcmJFg
- Ślązok? :D
- Już niedługo nie będzie można odbierać prądu w okresie gdy nie jest on produkowany. Co wtedy zrobicie z tymi pompami?
- jednym slowem bez paneli pompa sie nie oplaca.
- jak sprawdza sie ta blondynka? nie zatyka sie? odkurzacz mnie akurat nie interesuje.. duzo je? bo zastanawiam czy to sie opłaca
- G12 tańszy prąd po godzinie 22 do 6 rano. Tylko, że w tych godzinach temperatura w domu powinna oscylować w okolicy 18 stopni. Zakładając, że ktoś lubi ciepło i do godziny 22 grzeje mocno, żeby utrzymać temperaturę na poziomie 22 stopni. To ile razy w tych godzinach będzie ogrzewał ten dom? Różnica 4 stopni jest całkiem spora i dom się tak szybko nie wychłodzi. Więc ogrzewanie włączy się sporadycznie. O godzinie 7 rano wstają domownicy więc znowu powinno być ciepło i znowu brak oszczędności bo żeby o 7 było ciepło włączasz ogrzewanie już po obowiązywaniu stawek z taryfy nocnej. Oszczędność wychodzi na minus🤣Tak wiem, przywalisz sobie bufor na pół pomieszczenia gospodarczego, ale tu znowu sprawność pompy spada. Większy bufor też kosztuje i metr kwadratowy wybudowanego domu, który można przeznaczyć na coś innego.
- jakie średnie roczne COP wyszło? w każdym z 3 ostatnich
lat ?
- Kolego widziałem Twoje inne filmy:) - fakt nie wszystkie,
ale dobrze że masz pełną świadomość że podejmujesz ryzyko co do ubezpieczenie bo to jest bardzo ważne.

Oglądając filmy osób, które założyły PV - stwierdzam jedno, że zamiast oszczędzać na zużyciu prądu to praktycznie zużycie wychodzi o 30 a nawet 50% większe niż jak nie było paneli.

Moje roczne zużycie od 2012 roku to od 7500 do 8100 kWh ( w roku 2021 - 7951 kWh) - mam w domu wszystko na prąd (do koszenia trawy to mam traktorek - działka ponad 3000 m 2 trochę trawnika jest:))

I przy takim zużyciu prądu - uważam, że nie opłaca się inwestować w instrument (pod tytułem fotowoltaika), bo korzyść na dzisiaj wydaje się duża, natomiast ja uważam (a trochę żyje w tym kraju), że
ustawa o Prosumencie nie przetrwa 15 lat - zmieni się na ""net billing"" dla wszystkich od 2025 r.

Dlaczego tak uważam, ponieważ Unia "wymusi" na nas taki system rozliczenia.
Oczywiście mogę się mylić.

Inwestuję w coś co REALNIE daje mi korzyści ( zainwestowane 30 tyś w instrument który daje 3-4 tyś w roku zysku (czystego zysku) - niestety minus podatek belki) gdzie bez problemów płacę tym rachunek za prąd a nadal mam w "obiegu" 30 tyś :).

Problem zrobi się wówczas jak zmieni się ustawa o Prosumencie.

Bo zadałem Tobie pytanie czy:
TY NAPRAWDĘ WIERZYSZ, ŻE USTAWA PRZETRWA DLA PROSUMENTA 15 LAT - BEZ ZMIAN???

Pozdrawiam.