Pompa ciepła pierwsze problemy

Problemy z pompą ciepła.... .
- To że kapie woda jest to prawidłowy objaw, pompa powinna mieć odprowadzenie skroplin w odpowiednim miejscu zazwyczaj na środku, sprawdź sobie poziomica ustawienie pompy. Z tego co widzę to nie wina pompy tylko, "będziesz pan zadowolony" wina instalatorow
- Więcej macie na tej stronie amber ja bym się z tym zgodził.
- Po co ten czujnik na pompie jak przed nią nie ma zaworu mieszającego? Za start pompy powinien odpowiadać regulator pokojowy a nie czujnik na pompie. Start pomp nie powinien być uzależniony od temperatury, którą pokazuje ten czujnik.
- 1) Proponuję przyłożyć magnes do obudowy pompy ;) i napisać co się dzieje.
2) Odprowadzenie skroplin na kostkę przy schodach to nie jest wadą produktu.
3) głośna praca - mierzone jakimś sprawdzonym urządzeniem?
- Pompa głośna to znaczy że działa.
Mam kopciucha i jestem szczęśliwy że nie mam paneli fotowoltaiczny pomp ciepła magazynów energii etc.
Pozdrawiam serdecznie z Borów Tucholskich ✋
- marudzisz , trzeba było kupić za swoje pieniądze i tyle , dla mnie to wszystkim którzy mają ze socjala pompy panele to może wybuchnąć
- pompa to g....wno
- My mamy w końcu naszą pierwszą dzięki firmie Solenerga. Początkowo nic z tego nie rozumiałam, ale fachowcy wszystko kompleksowo wyjaśnili
- Niestety sterowanie grzejników proponuje zamontować czujnik pokojowy bezprzewodowy który steruje pompą ,,, . jeżeli chodzi o skropliny to nikt nie chce płacić za montaż obrzeża zamontowanie rury drenażowej i wysypaniem tłuczniem tak słyszę od inwestorów ... wszystko się rozbija o kasę , pozdrawiam
- Wzrost ciśnienia (presostat wyłącza pompę) spowodowany jest zbyt małym przepływem (zapchany filtr lub za małym przekrojem rur ) lub niewystarczającym odbiorem ciepła w zasobniku cwu (za mała powierzchnia wężownicy - wzór na prawidłową powierzchnię 0,25 * moc pompy czyli np. dla pompy o maksymalnej mocy cieplnej 10 kW minimalna powierzchnia wężownicy powinna być 2,5 m2. Błąd ten będzie się pojawiał przy grzaniu zasobnika cwu, przy grzaniu bufora co nie powinien występować.
- Skraplanie się wody w parowaczu (parowniku) to naturalne, ale zbieranie się wody to już może być kwestia braku ustawienia poziomów, ale też faktycznie może złej konstrukcji. Czujnik temperatury tu już czysta prowizorka. Widać gołym okiem, że to nie jest czujnik powierzchniowy, do tego przymocowany jakąś opaską plastikową. Naprawdę wykonawca poleciał po bandzie - partactwo i brak poziomu. Miejsce czujnika, też faktycznie do weryfikacji.
Ale mam dla pana gorszą wiadomość. Jeżeli faktycznie ma pan tradycyjną instalację na grzejnikach, to pompa ciepła, do tego powietrzna jest pomyłką. Przy pompach ciepła tylko ogrzewania niskotemperaturowe. czyli np. podłogówka. Jak nie ma pan PV, to rachunki za prąd będą niemiłym zaskoczeniem.
- Kilka miesięcy temu złożyliśmy zapytanie do firmy Galmet o wykonanie bufora 3500L do systemu chłodzenia maszyny drukarskiej. Firma zachowała się absolutnie nieprofesjonalnie. Po wymianie kilkunastu e-maili, w końcu przysłali oferte.
Wynik: Kiepskiej jakości matetriał bufora, brak możliwości wykonania fabrycznej izolacji "niestandardowy rozmiar", cena z kosmosu.

Zamówiony został bufor z Austrii, wszystko wykonano według przesłanego projektu (stal nierdzewna, z fabryczną izolacja, etc)dało się.
Cena 65% tego co życzyła sobie firma Galmet, za swojego bubla bez izolacji, z czarnej blachy....

I jak tu wspierać polskie produkty?
- Najlepsze pompy ciepła to firmy NIBE
- Siedzieć powinien ktoś, kto pisał SIWZ. A nie można napisać poprawnie SIWZ bez wiedzy eksperckiej. To najczęstszy problem.
- Jak się sprawdza pompa, mam mieć zamontowaną taką samą i jestem ciekaw dalszych doświadczeń z nią.
- Bląd presostatu wysokiego ciśnienia - do sprawdzenia parametry ciśnienia ukladu chłodniczego, są dwie rzeczy do spraedzenia albo chodzi na za wysokim ciśnieniu na tłoczeniu albo uszkodzony presostat wysokiego. Ja chodzi na zawysokim ciśnieniu do sprawdzenia przegrzanie na jakm chodzi układ chlodniczy. To moze świadczyc o nie własciwej ilosci gazu za mało lub za dużo lub nieszczelnu układu ( wyjdzie to przy wyliczeniach przegrzania) .Albo problem z odprowadzeniem ciepla przez wymiennik , nie wystarczająco wychładza sie wymiennik a pracuje w PC jako skraplacz. Przez to rośnie ciśnienie na wysokim i łapie to presostat. Zgłosic do serwisu bo zimą bedzie lipa stanie PC na bank.
- Witam prawdopodobnie mieszka Pan w gminie obok mojej (Nedza) będę miał montowana identyczną pompę z tej samej dotacji można prosić jakiś kontakt do Pana żeby uniknąć takich prostych błędów na początku. dziękuję Pozdrawiam
- solucja sprzedac ta gowno pompe i kupic porzadna.
- Tak jest przy każdej pompie powietrze-woda. To nie jest żadna wada. Rynny czy tace na skropliny to opcja dodatkowa która jak też nie będzie podgrzewana to też zamarznie. Dlatego najlepiej wykopać i zrobić sobie zlewnie z kablem grzewczym
- Kto ustawia na podlogowke 40 st???
W mrozy -24 mialem na zasilaniu 29 st i bylo duszno w domu
Teraz chodzi na 24-25 st zasilanie
Wrzesien na 23
Pazdziernik do polowy na 24
W zimie podbijam miedzy 26 a 28 st na zasilaniu powrot 2 st nizszy jest
I w domu 23 co przy podlogowce wydaje sie za cieplo w domu
- Temperatura powrotu poza zakresem pompy
Czyli budynek odbiera mocno cieplo i wraca pewnie powrot ponizej 20 st
Napisz jakie ma parametry pracy