POMPA CIEPŁA... nie dziękuję ! BUFOR + FOTOWOLTAIKA podsumowanie kosztów ogrzewania

Bufor czyli AKUMULATOR CIEPŁA + FOTOWOLTAIKA ile to kosztuje?.. Prosto, czysto, tanio i bezobsługowo !!! Zalety bufora: https://youtu.be/HKx9OrVOE_Y Dom dobrze ocieplony nie musi mieć DROGIEJ pompy ciepła... Poniżej wszystko o tym jak ogrzewam dom: 1: https://youtu.be/v96qdJcDreY 2: https://youtu.be/4RGjIkt3YlA 3: https://youtu.be/nQv-v0e5ljU 4: https://youtu.be/GAPlr3t0zMw 5: https://youtu.be/3TuxmpB66oI 6. https://youtu.be/tMIEPLyru6E .
- To jest niemożliwe, też tak chcę
- Tu polecam zerknąć zwyżka Sosnowiec, dobrze jak tu znajdziecie coś ciekawego.
- Z całym szacunkiem koszt ogrzewania domu to koszt całej instalacji i serwisowania.
Dziękuję tyle w temacie.
- Jeżeli ogrzewanie samym buforem CO + CWU to 1960 rocznie to zastanawiam się nad zasadnością fotowoltaiki bo zwrot to ponad 10 lat?
- jakie masz grzałki w buforze i jak duży to bufor?
- proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób uw bufor produkuje ciepło? z czego? bo jeśli są to grzałki elektryczne to nie słyszałem o takich grzałkach które by miały sprawność wyższą niż 1 (wytworzą tyle ciepła ile pobiorą energii). Cudów nie ma - no chyba że ktoś za cud uzna PC ale to cud który ma już pewnie z 50 lat a wyniki tego cudu są potwierdzone naukowo przez liczne instytucje i ośrodki naukowe czy badawcze. Tu nie ma o czym polemizować poza podawanymi przez producentów COP choć i on może być prawdziwy ale po spełnieniu określonych warunków.
to co tu się próbuje przedstawić to jakieś perpetuum mobile niemalże... Pan to sprzedaje czy co? Nie ma ani słowa wyjaśnienia jak te cudowne urządzenia pracują ani wiarygodnych wyników badań które by to potwierdziły skuteczność takiego ogrzewania bo i być nie może.Na buforze to może być jedynie strata ciepła ze względu na niedoskonałość izolacji i mostków termicznych takiego bufora ale nie może być mowy o produkcji ciepła przez to urządzenie. Owszem można bufor zastosować jako magazyn energii ale skądś tę energię trzeba wziąć - czy to z kotła na węgiel, pellet, gaz, opony, itp, z kominka, który też jest kotłem tylko stojącym w salonie lub z grzałek elektrycznych, które mają sprawność do 100%
- Ja robię hybrydę ..... prąd + eko ....
- Kolego czy możesz rozwinąć temat kotła elektrycznego? Czy wtedy jakiś bufor też jest wymagany? Pozdro
- 4700 kwh tyle zuzylez energi przy cop 1 czyli zapotrzebowanie na cieplo to 4700 kwh a jedna tona wegla ma 8000 kwh
- Zastanawiam się nad spięciem bufora i zbiornika CWU (300-400l) i dorzuceniem solarów. Ktoś tak robił? Tylko że ja pracuję z domu i średnio mi się będzie opłacało przejście na G12 więc chciałbym korzystać do grzania bufora i CO jak najwięcej z PV i solarów w ciągu dnia. Czy będzie to opłacalne, jak to policzyć?
- Czy autor może udostępnić arkusz żeby można było wbić swoje dane i porównać czy to się opłaca w moim przypadku?
- Powiedz kolego jak to możliwe że zużycie roczne prądu auto konsumpcja masz 1900 kWh wygląda że śr zużycie na dobę masz 5. 5 kw na czym gotujesz bo jeśli masz płytę to nie jest możliwe takie zużycie energii
- Przy nadchodzących zmianach z tytułu innego rozliczania dla nowych instalacji i prosumentów Pańskie rozwiązanie zwiększa autokonsumpcję. Co jest wręcz wskazane dla zainteresowanych fotowoltaiką I grzaniem.
Przepis że sam bufor nie jest źródłem jest do obejścia. Kwestia pokombinowania. Rozwiązanie jest spoko. Jednak zauważam jeden drobny mankament w całym tym układzie. Nie jest zdywersyfikowane innym źródłem lub zabezpieczone dodatkowo choćby agregatem spalinowym w razie braku zasilania ze strony sieci AC. Przykładowo, przydało by się zastosować magazyn energii dodatkowo w postaci baterii I falownik hybrydowy jeśli nie chcemy słuchać pracy agregatu. Wiadomo koszt wzrośnie ale nie przekroczy wciąż PC. Wszystko uzależnione od pojemności magazynu energii lub dobraniu agregatu o odpowiedniej mocy I parametrach.
Magazyn dałby tu szersze możliwości pracy w razie dodatkowej potrzeby załączenia ogrzewania z tytułu za małego bufora który trzeba doładować czasem 2i raz w czasie gdy prąd jest droższy a zima za oknem.
- Tylko w cenie prądu z elektrowni połowa ceny to są różnego rodzaju opłaty więc fotowoltaika obniży koszty rachunków tylko max o połowę bo nawet jak wyprodukuje tyle Prado ile zużywamy to ceny reszty opłat nie obniży
- Witam. Czy jeżeli kocioł elektryczny to też bufor? I co wtedy z wodą użytkową?
- A czy ten kocioł elektryczny to jakiś indukcyjny np. Pereko?
- KŁAMIESZ. 6500kWh na ogrzanie domu ...HAHAHAHA. CHYBA MASZ DOM PASYWNY ZA MILIONY ZŁOTYCH ( lub klitke 34.98m2) ALBO KŁAMIESZ. przeciętne zużycie ciepła na polski dom to okolice 25000kWh . taki kit możesz cisnąć debilom co nie odróżniają wata od volta.
skoro masz taka malutkie zużycie prądu to dałeś się wyd... firmie co dostarczyla Ci fotowoltaike i masz PRZEWYMIAROWANA INSTALACJĘ....I fundusz za darmo prąd ale dla Tauron.....lol.
koszt woltaiki 9.8 kWp za grosze. lol. komu takie durnoty cisniesz. skoro jesteś taki fachowiec to na pewniaka założyłeś super falownik najtańszy....
lol ...
autokonsumpcji 20% .... Ty w ogóle nie rozumiesz o co chodzi....autokonsumpcji powinna być w okolicy min. 80% ...
nie masz pojęcia . odliczasz mój prąd odliczasz zwrot podatku A nie dodasz kosztu technologii domu pasywnego (ultra drogich) nie odliczasz zwrotu za ulgę termomodernizacyjna
. KŁAMIESZ LUB OMIJASZ NIEWYGODNE FAKTY.
- Witam mam pv 6.8kwp i rachunki za zimę w w okolicach 6tys. powierzchnia 200m2 i raczej w domu było chłodno, jaki bufor?Czy może Pan polecić kogoś z okolic Gdańska?pozdrawiam
- a z ciekawości czy ta instalacja starcza rownież na koszty prądu poza ogrzewaniem. w sensie jak się mają ogólne zużycia prądu w Pana domu? bo moim zdaniem jezeli robic fotowoltaikę to lepiej taką aby zapewniała produkcję tak aby po odbiorze z sieci zapewnić zbilansowanie całości zużycia na wszystko.
- Cześć, jeśli dobrze zrozumiałem masz foto. bufor i bojler na ogrzewanie wody?
- Bardzo inspirujace!!! Przy fotowoltaice grzejesz bufor w ciągu dnia a nie w nocy ?