Pompa ciepła Galmet zużycie prądu cz 1

Zobacz ile prądu pobiera pompa ciepła od 14.09. do 12.12.2021 Zapraszam na Konferencję Ogrodniczą https://konferencjaogrodnicza.pl/?dzienzzyciaogrodnikaamatora&wpam_id=5 .
- Fajnie to przedstawiłeś .
- Moim zdaniem take, https://wholesalecombo.com/ no i chyba ok co nie?
- A ja nie zamieniłbym na nic innego. Grzeję 100m2 i bez fotowoltaiki byłem mega zadowolony. Fakt, że mam 100% podłogówkę i tu bym szukał różnic zdań u posiadaczy. Uważam że przy podłogówce lepiej się sprawdza. Nie wiem ile bym płacił za grzanie wunglem lub czymś innym, ale za nie obchodzi mnie nic. A teraz założyłem sobie PV i od maja spokój. Zobaczymy na koniec maja 2022 jak to będzie ;-)
- Zwiększ grzanie w dzień zmniejsz w nocy
- Nie reguluje się przesunięciem tylko krzywą grzewczą
- Witam. Ile solarow ma pan (ile kwp) aby zasilic taka pompe ciepla plus prad na dom?
- miesiąc prawdziwej zimy tj. z temp. poniżej -5 stopni C i >120 KWh/doba ;) Dolicz również amortyzację-za 10 lat to będzie szrot....
- Sporo za dużo bierze ta pompka. Winy szukałbym w dużym buforze,po co taki wielki ? Druga sprawa, za duża moc PC,do twojego domu 8 kw by starczyła spokojnie. U mnie 73 kWh na dobę zużywa pry -15°C. Dom ma 200 m2. U Ciebie strata na buforze to jakieś 8°C . Pomyśl o ile mniej prądu będzie potrzebować jak zejdziesz do straty = 3.
- Dzień dobry, martwi mnie tylko ten czujnik na powrocie... Autor systemu/oprogramowania pompy założył że będzie się znajdował na zasilaniu (jak w większości systemów). Przy zaworach termostatycznych przy temperaturze granicznej w pokoju zmniejsza się przepływ grzejnika przez co zwiększa się schłodzenie i pokazuje niższą temperaturę na powrocie (przy specjalnych warunkach może to być nawet temperatura w pokoju!), a układ z krzywej będzie dążył do przykładowo 35. Co zrobi sterownik? Zwiększy wydajność pompy choć nie musi bo w pomieszczeniu jest ciepło. Tutaj myślę tkwi problem
- Witam.
Jak dla mnie to za dużo próbujesz pokazać, a wiedza ciut za mała.
Moja PC MHI maks moc grzewcza 8kW zabezpieczenie 10A = 2300kW chwilowego poboru prądu. Na rok zuzyla 3500kW CO i CWU.

Polecam umieścić ten czujnik od temp w odpowiednim miejscu. Krzywa grzania to banał do ustawienia. Jest to zależność między temp na zewnątrz a temp czynnika grzewczego. Wtedy nie będziesz musiał kręcić i bawić się cały czas tymi +i -
Zobacz ile masz stopni przy obecnym 0*C na dworze zadane i wpisuj przy poszczegolnych temp na minus co raz więcej, a na plus co raz mniej.
Jeśli nic nie kombinowales to przy średniej na dworze +17*C CO się wyłączy.

PS ja nie mam żadnych grzałek i poprzednia zima przy -20*C nie była mi straszna.
- No niestety ale grzanie pompą ciepła to tanio wychodzi tylko przy podłogówce.
ja mam dom szkieletowy 150m2 . 15 cm wełna zewnątrz, 17 cm w ścianie, 40 w dachu. w całości podłogówka. Zużycie prądu czytane z podlicznika (pompa i cały osprzęt) to w grudniu 700 kwh. Bez jakiegoś kombinowania z krzywymi itd. Kidy trzeba to grzeje a kiedy nie to nie:). w domu temp zadana to 23,5 st.
- Witam mam PC hewalex 13kW, jestem bardzo zadowolony ze zużycia prądu. Ogrzewane 160m2 dom 205m2, dom z bloczku styropianowego zalanego betonem 5cm styropianu od środka i zewnątrz od północy i zachodu dodatkowo 5cm. W domu nastawiona temperatura 22,5st(salon,.korytarze, kuchnię i łazienki) pokoje 21, sypialnia 20,5. Woda użytkowa 50st (w nocy 43st) bojler 250l rodzina 4 osobiwa. Wszędzie ogrzewanie podłogowe. Zużycie prądu CAŁEGO domu w grudniu temperatury od -18 do +10 to dokładnie 1290kW. W domu wszystko na prąd. Wydaje mi się to dobry wynik. Aktualnie wczorajsza doba noc -4, dzień około 2st zużycie całego domu 34kW...ja jestem bardzo zadowolony, bezobsługowość i komfort jest tego wart. Zaznaczę że posiadam instalacje FV od czerwca, mam nadprodukcję prądu na dzień dzisiejszy jeszcze 2tys KW, jak pogoda pozwoli starczy to do marca....później liczę na więcej słońca i zapotrzebowanie powinno się wyrównywać. Instacja cały dzień w słońcu, rekordowa produkcja 72kW jednego dnia. (Rekordowe zużycie prądu przez cały dom 74kW)
Pozdrawiam
- Ile lat wytrzyma taka pompa ciepła i po załóżmy kilkunastu latach ogrzewania zakup nowej również będzie opłacalny....
- Chyba już wszystko co tylko się dało zostało spieprzone w tym ogrzewaniu a potem lament że drogo. Dom nieocieplony, pompa za duża, kaloryfery, bufor to wszystko powoduje że płacisz krocie. Dla porównania u mnie 100 metrów, podłogowe, pompa 6 kW zużycie prądu za cały sezon od 1500 do 2200 kWh zależnie od zimy. Żadnych paneli, grzałek, drugiej taryfy czy innych gówien.
- Czy danych które spisujesz ręcznie nie można odczytać z sterownika pompy?
- Temperatura stała na grzejniki 52 do 55st.
Dziwna żecz.
- Dziwnie opisujecie.Ja zainstalowałem na próbę-1 pompę Galmet-prima 6kw
Oraz jedną Haier 8kw.
Ogrzewanie tylko grzejnikowe,dom 176m2 powierzchni mieszkalnej.
Dodatkowo 10kw paneli fotowoltaicznych połączone z pompą galmet i domem.Od 1.stycznia 21 do dziś to zn.6.01.22 nie zapłaciłem nawet złotówki.To jak to podłączacie.Bojler 150litrów.2 osoby dorosłe i piątka dorastających dzieci.
Bez fotowoltaiki za styczeń za 1 miesiąc grzania
Przy minus 16 i wogóle zimnie 21 rok zapłaciłem 800zł.Śmieszna cena.
- Oglądam z zaciekawieniem ale wygląda na to że układ gazowy jest nieszczelny, gaz uciekł i pompa nie daje rady, taka pompa nie powinna pobierać więcej jak 25 do 30 kWh przy mrozach. Poproś dobrego fachowca który sprawdzi ilość czynnika w instalacji i znajdzie i naprawi nieszczelnosc..
- Pompa jest ok, ale jeden błąd. Zostaw sobie ten piec i minimalny zapas opału do niego na "trudne czasy". Bez prądu ta pompa nic nie ogrzeje domu. Jak nie musisz mieć miejsca w kotłowni na coś nowego, to lepiej mieć alternatywę.
- Taki mały domek a zużycie potworne. Nie prościej i taniej grzać gołym prądem?
- Poczekaj i zrób rozliczenie średnie takie liczenie po 3 miesiącach bezsensu