Pompa Ciepła - CAŁOROCZNE Zużycia prądu. Dlaczego tak wysokie❓❓❓

Pompa Ciepła - CAŁOROCZNE Zużycia prądu. Dlaczego tak wysokie❓❓❓ ******************************************************************** Całoroczne zużycie prądu przez Pompę Ciepła ? ******************************************************************** Monitorowanie energii elektrycznej jest BARDZO PRZYDATNE. ************************************************ 🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽 Link d .
- Mam pytanie chce zrobic dla domu parter i poddasze ok 110m ogrzewanie pompy powietrzne .Czy moge zrobic no gorze rowniez ogrzewanie podlogowe
- Albo i też takie - bursztyn, widziałem, też się zgadzam,
- Świetnie są Twoje filmiki szczegółowe i zrozumiałe do zwyczajnego Kowalskiego więc jest 👍i Sub😉
- Gruntowa pompa ciepła 9kw, dom ~290m^2, piętrowy
Listopad 2021 - 630,57 COP 4,69
Grudzień 2021 - 814,23 COP 4,71
Styczeń do 10 dnia - 173,93 COP 4,86

Mam podlicznik na całą "maszynownię" więc do zużycia prądu są brane też pompy obiegowe i cyrkulacyjna.

W domu 23C, w nocy 22.5C. Dużo przeszkleń i duże okna. Garaż w bryle budynku. Pierwszy sezon grzewczy.
- twoja kasa wydana na zimę a moja to jest jak maluch - porsche mnie palenie kosztuje pompka wody + drzewo robocizna 2 tysie i to tak grubo przesadzam a kasa wydana na ogrzewanie przez pompę ciepła to masakra dodam jeszcze że palac drzewem jestem bardzo ekologiczny :)
- bardzo bym chciał żeby prądu zabrakło za kilka dni wtedy już nie będzie tak kolorowo :)
- Cześć.
U mnie dom 276m2 z około 2010 roku, więc budowany na tamtejsze standardy.
Okna dwuszybowe, styropianu 10 czy tam 12 cm na ścianach.
Całość na grzejnikach. W domu temperatura 22, ja i tak chodzę w tej temperaturze w krótkich spodniach.

Pompa ciepła monoblok 12kW, zasobnik cwu wbudowany 190l, bufor na grzejniki 100l.
Całość sterowana strefowo na każde pomieszczenie. Pompa uruchamia się przy spadku 0,3 stopnia od temperatury zadanej w danym pomieszczeniu.
Zużycie w 2021 roku to około 6300 kWh, wszystko bez wspomagania grzałką nawet w -22 stopniach.
Co mnie zaskoczyło, bo liczyłem że grzałka gdzieś przy -18 st się włączy.
Ale ze względu na bufor nie było problemu nawet z defrostem pompy.
Czas pracy pompy to 2406h, więc idealnie :)

Zasilanie z pompy na bufor idzie na krzywej grzewczej (podbitej chyba o 1 st).
Krzywa grzewcza ustawiona od +16 do -20. Dokładnie nie pamiętam już temperatur pracy, ale przy -22 na zasilaniu było coś koło 50st - zgodnie z krzywą grzewczą.

Wcześniej był ekogroszek i schodziło na rok ok 4 tony razem z cwu. Chociaż czasem trzeba było przed sezonem kilka worków dokupić.

W tym tygodniu pewnie wrzucę film z podsumowania zużycia energii elektrycznej przez moją pompę w 2021 :)
- Witam ile teraz Panu prądu na dobę ciągnie pompa bo chciałbym mieć porównanie
- 170m2 od 11 listopada do 25 grudnia 1030kWh
- Pies wrogiem eko inwestycji .
- Dodam, w Twoim taki system jest troche cofniety,co za pomysl grzac wode do grzejnikow? gazem ,a HP to inny system i na termostacie wybierasz 1stage, 2stage.W systemach masz tez BC box heat exchange i to pracuje zwlaszcza jak masz solar power.
- Pompa Ciepla czli Heat Pomp (HP), takich dziwact w Nowym Jorku przez 21lat nie widzialem.Mam licecje na powyzej 100 T ton BTU,Systemy z HP to instaluje wew.unity z duct albo panele ductless na scanach, kazdy pokoj termostat ,.Na dom 2 lub 3 systemy aby byc wiecej niezalezny.W Twoim przypadku jak walnie cos nie masz grzania a tak bywa.Panele na sciania Heat/Cool.Man 21 pracy na duzych systemach w milionerskich domach, ostatnio syartowalem split systemy,28 unitow wewnetrznych w domu aktorki.To twim 20T+20T BTU ,22T BTU,i22Tony BTU.Preferuje jadnak systemy 1na 1 ,1C/U na 1A/H daja duza nirzaleznosc,oczywicie montuje sie sie 10+ .Nikt tez nie mowi o nawilzaczach, musi byc minimum 30%+,polecam Cool Mist,taniej to wychodzi niz lekarz.
- Proszę o informację jaka jest moc pompy w tym filmiku?
- A czemu nie ,robisz sobie wszędzie podłogowki 😀? Ja w następnym roku będę powoli to robił ... Pokój po pokoju Pozdro
- Witam a jaka byś pompę proponował powietrzna czy gruntowa
- Fajnie i w sposób naturalny to prowadzisz a współpraca z Marcinem dodaje swiatla w tunelu polskiej polityki.Jestem od tego roku użytkownikiem pompy ciepła Galmet 26kw ,zestawu solarnego i fotowoltaikiki10kw.Ogrzewam dom o PW 376m.grzeniki bufor ciepła 800 cwu500l moi dam jestem ciekaw ile mnie to? dodam jeszcze dom jest ocieplony wata 20, kiedy zbiorem odpowiednią ilość danych to podzielę.Pozdrawiam wszystkich uczestników kanału Jan
- a co powiesz o pomyśle... mam dużą działkę... i czy zamiast instalowania pompy ciepła, korzystniej finansowo nie jest wpakować te monety w PV i po prostu więcej produkować (o ile zdążę przed 1 marca)?
- Waldek dlatego ja z przymrużeniem oka biorę wyniki niektórych. Bo przesiadają się z węgla na pompę. Grzejniki nieprzewymiarowane. I piszą o wynikach 200 kWh/miesiąc a w domu 23 st. Czyli albo mają termos (30 cm styropianu na ścianach i 50 cm wełny w dachu), albo walą ściemę. Bo na grzejnikach od pieca przy temperaturze wody wychodzącej na grzejniki 46 st nie będzie cudu. Apropos tego copu. Chyba producent bardzo marketingowy system liczenia Ci podał. Myślę, że ten Twój pierwszy był prawdziwy.
- Zastanawia mnie czy umiejscowienie pompy w pobliżu rzeki czy jeziora może wpłynąć negatywnie na jej wydajność... gdzieś mi się obiło o uszy, że z powodu większej wilgotności może to zwiększyć częstotliwość defrostów. Czy ktoś się spotkał z podobną opinią?
- Bufor około 3000l
- Waldek napiszę krótko: dom 2 piętra (po 120m2) nieocieplony budowa lata 80te, pompa ciepła Dimplex 22kw na 2 sprężarkach. Na dworze 0stopni w domu 22 Pracuje 1 sprężarka i daje spokojnie radę (druga uruchamia się automatycznie) zużycie około 50kwH/dobę. NIE OPŁACA sie pali węglem