Podsumowanie Budowa domu 135 m2 dla rodziny 2+2 Ile kosztowało ?

Koszt do teraz 517 000 PLN. Myślę że systemem gospodarczym było by można na spokojnie się zamknąć w 300 000 PLN. Generalnie odejmując koszt wszystkiego na zewnątrz tj, wiata, polbruk, ogrodzenie, ziemia która była dokupiona, oraz wyposażenie które znajduje się w środku + pellet, to wychodzi ok 415 000 PLN. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania, zapraszam do zadawania w komentarzu. Projekt: https://www.archon.pl/projekty-domow/pro .
- Jak się nazywa projekt domu ?
- Na tej stronie też widziałem szpachle poliestrowe, jak nie to nie wiem.
- Mogę wiedzieć jaka wielkość działki?
- Zajebisty dom,dom moich marzeń mega projekt,chyle czoło.Aby wam się dobrze mieszkało pozdro👍🙂
- hej patrzac na rosnace stopy procentowe jak mocno wzrosły Ci raty w ostatnich miesiącach?
- Witam, bardzo ładny dom. Kanapa świetna i piękny stół. Mam pytanie o panele, jaki to model?
- NO teraz to Ci kolego Polski pisład da po grzejnikach ...życzę szczęscia
- Mnie się podoba. Kiedyś każdy chciał mieć wielki dom a teraz jak go trzeba utrzymać to siedzi w kufajce w jednym pokoju. Brawo. Super. Ja jestem na etapie wykończenia domu parterowego 90 m 2 i znam temat. Też chciałbym mieć już w takim stanie jak ty. A tu jeszcze nie ma podlogi w salonie nie ma kuchni i wszelkiego wyposażenia oprócz toalet. Spokojnego zamieszkiwania.
- Fajnie się oglądało, dom elegancki, Passat na podjeździe....żyć nie umierać :). Rozumiem że koszt do teraz który podałeś nie obejmuje działki budowlanej i fundamentów? Chyba że coś przegapiłem. Pytam, bo działka, fundament, wszelkie pozwolenia, przyłącza etc to się wtedy robi koszt, niestety już nie wygląda tak kolorowo. Pozdrawiam
- AdranzPomorza kto Ci liczył okres zwrotu instalacji fotowoltaicznej bo 11 lat to grubo wyszło normalnie na warunkach jako prosument to okres zwrotu to max 6lat
- Dzięki za materiał, fajna inspiracja dla mnie Dziękuję i Pozdrawiam
- Co tam dom, najważniejsze że passat stoi przed nim.
- Kwota wskazana w opisie obejmuje koszt zakupu dzialki?
- Gdzie pracujesz i czym sie zajmujesz ? ;)
- Bardzo ładne drzwi, jaka firma i cena?
- Witam super domek jaka nazwa projektu ?;)
- A jak rozkladasz ten stół ? Nie było widać cięcia na środku
- to koszty są bez kupna ziemiii?
- W dzisiejszych czasach to żeby wybudować porządny dom, to trzeba to zrobić niemal samemu, trzeba po prostu stać się budowlańcem, materiałoznawcą itd.
- Podsumowanie filmu 1 czy działka była z gotówkę czy na kredyt , 2 czy dom był budowany za gotówkę czy na kredyt 3 wykończenie domu jest za gotówkę czy na kredyt 4 meble i agd jest na kredyt czy za gotowe . Jeżeli na kredyt to właścicielem stajesz sie wtedy gdy zamknie się os-tarnią rata kredytu i rozliczeniem to wtedy staje sie każdy właścicielem domu nie wcześniej. I wielu myli to pojecie o własności ,,,A co sie stanie jak przyjdzie do domu choroba członków rodziny kłopoty ze spłatą kredytów . Przegląda się obecne egzekucje komornicze to tak pięknie to nie wygląda. i od mieszań działek domów ,hal i SAMOCHODÓW . Wtedy zaczyna się dramat rozpadów rodzin ,par i tak dalej .
- Nie jestem zorientowany w cenach. To kwota bez gruntu, prawda?