Piec 5 Klasy na drewno i węgiel recenzja MPM DS 14

Opisuje budowę, zasadę działania, zalety i wady, dodatki i peryferia do pieca i zalecone zastosowanie. Recenzuje piec kocioł MPM DS 14 na drewno i węgiel. W związku z drożejącym węglem, gazem, prądem. Przedstawiam sposób na tanie ogrzewanie i recenzuje piec do zadań specjalnych. Czyli możliwości zaoszczędzenia pieniędzy a ogrzewanie domu jednorodzinnego. Piec ten można stosować w instalacji co w układzie zamkniętym i otwartym .
- Zapraszam na filmik o kosztach ogrzewania w grudniu https://youtu.be/izqiRLVL7VU
- A może i takie? facial warsaw old town, dobrze jak tu znajdziecie coś ciekawego.
- Coś słabo ten palnik dopala. Klapa zasmołowana jak złoto.
- Przecież to jest kocioł a nie pięć. Grzeje wodę a nie powietrze. Nie podoba mi się ten syf tj smola zeszklona. Zapewne przez drewno niskiej jakości jak iglaste. Niby 5 klasa a na wylocie syf. Taki inny rodzaj śmieciucha z dolnym spalaniem. Na plus pewnie koszta jak ktoś ma dostęp do taniego drewna
- Pozdrawiam Pierdoły Pan opowiada .Ma pan mokry opał .Jak najszybciej oczyścić tą smołe .Douczyć sie .
- Ile miejsca potrzeba od sciany aby wstawic taki piec ? Interesuje mnie wymiar od rury wylotowej do konca pieca ?
- Do węgla dodajesz wypalacz sadzy łyżkę soli może byś nie miał tych nagarów. No i jest lepsza stałopalność
- Jak ci ceny gazu i prądu zdrożały węgla też niestety Zaproś Tuska Ogrzeję cię swoim sercem po główce pogłaszczę ociepli klimat napięty jak baranie jaja
- Witam,ja mam SAS NWG zrobiłem taki palnik z cegły szamotowej,pozdrawiam
- W nowym domu wystawiłeś sobie Smoka Wawelskiego?
Jak uczciwie wybudowany to 2 farelki wystarczą a lepiej PC powietrzną.
- Czy takim piecem można zasilać ogrzewanie podlogowe
- Ja tam jestem zwykły chłop ze wsi, ale jak tych ekopedalow słucham, to widzę, ze mózgi im wyparli zupełnie… Mam taki MPm z buforem i pale w nim drewnem i trocinami z własnego tartaku. Wychodzi na to, ze jestem trucicielem. Ekopedal który pali pelletem (do produkcji którego jest zużywana masa energii) , lub grzeje prądem z węgla już trucicielem nie jest… Ludzie, myślcie trochę.
Dobre filmy, myślącym ludziom wiele pomogą
- Ten piec nie różni się od pieców dostępnych 10 lat temu, oaza tym że jest trochę bardziej przyduszony, żadna rewelacja
- Ta zgorzelina jest straszna ,oby komin nie był tak zaklejony bo będzie smród
- Polecam worek 25kg koksu i dwie szufeleczki i ten osad po zagazowywaniu sam sie usunie i wyczysci sie komora spalanie , wsypywać tylko na dobrze rozpalinym piecu gdyż koks spala sie w dość wysokiej temp. Sam posiadam piec górnego spalanie i tak czyszcze komore kotła , pozdrawiam.
- Mam ten piecyk, pale drewnem sezonowanym 3-4 lata, mam załadunek boczny, do tego posiadam palnik pelletowy KIPI, wszystko działa świetnie. Dom 200m2, spalam w sezonie ok 10m3 drewna + ok 1.5 tony pelletu. Piec jest kapryśny jeśli chodzi o ciąg kominowy, przy niskim ciśnieniu, masakra :) wentylator wyciągowy robi pewnie swoją robotę!!!
- Bajki
- Jak widać da się czysto palić węglem !!! A tego mamy jeszcze dość dużo
- Mam MPM 25. Palę tylko drewnem. Nie wiem co Ty z tymi małymi kawałkami. Łupię drewno max na pół (wałek fi ok 40cm). Takie wałki do średnicy 25cm wcale nie łupię. Nic się nie wiesza. U mnie pali się 24/7, cały sezon grzewczy. Chyba, że temp zew. powyżej 10*stopni to w nocy nie palę. Kocioł bez buforu i miarkownika.
Nie masz wężownicy schładzającej? Ja też nie mam, ale z jednym zaworem bezpieczeństwa to strach. Ja mam zamontowanych 6 zaworów bezpieczeństwa. 3szt na 2bary i 3szt na 2.5bar.
- Zbyt mała temperatura utrzymywana na piecu,10 stopni więcej i będzie zachodził proces samooczyszczania i ta smoła się wypali 👍
- Do nowego domu niezdecydował bym się na jakikolwiek piec na węgiel