Palnik dymu kopciuch defro 5 klasa

Przeróbka pieca wkład ceramiczny dopalanie dymu .
- To jaką kocioł ma sprawność decyduje tylko i wyłącznie instalacja ogrzewania! Jak ktoś się bawi w zawory 4 drożne i ochrony powrotów to jaką on ma sprawność jak wychodzi 60C a wraca 50C to co go ma chłodzić?U mnie na dom 180m w instalacji jest 750l wody 650 w grzejnikach starych żeliwnych na nóżkach i 100l w kotle.Na wyjściu temp 60 a na powrocie 35C to sprawność znacząco wzrasta bo ma co ten kocioł chłodzić i odbierać temp. Na dobe schodzi 25kg węgla i parę desek na rozpałkę ... kocioł smieciuch miałowiec rozpalany odgórnie bez ochrony powrotu(POLSKIEGO PRODUCENTA Z PLESZEWA) najtańszy juz pracuje 17 lat i nie widać że by rdzewiał w okolicach powrotu...To nie Duda się wzioł tylko UE zabija Polskie górnictwo i Polskich producentów kotłów węglowych pod przykrywką ekologii!Rosyjski gaz będzie ktoś musiał kupywać od niemców tak jak niemieckie kotły gazowe tez muszą mieć rynek zbytu!
- Moim zdaniem take, https://skribsy.com/, mi zawsze odpowiadało.
- To takie kawałeczki drewna to dokładnie co chwile... Ja mam w domu zwykłego śmieciucha tzw miałowiec.wyczyszczę zasypię 30kg miału parę desek na rozpałkę i rozpalam od gory i ustawiam temp. i mam fajrant! Jak na wichurze prądu braknie to sobie chodzi grawitacyjne a sąsiedzi latają z agregatami
- Powiem piece może z kiepskiej jakości blachy ale w tym modelu tylko spalanie od góry daje 90 procent wydajności pieca bez żadnych przeróbek.
- Ja ma taki piec jak na filmie. Po podobnej przeróbce moc pieca spadła o połowę. Komora spalania mniejsza o połowę.stałopalności spadła o połowę. Jeśli mieszkasz w kotłowni polecam. Palę od góry samym drewnem 1 wkład ok. 5 godzin temperatura 50/55 stopni dymu brak.
- A inrzinier poszoł i se kupioł "najgorszy" z pieców.
- Po komentarzu o dudzie widać że jeszcze jeden peerelowski ciemniak.
- Co za ordynus. Trafiłem przez przypadek
- Przecież na tym filmie jest pokazana przeróbka kotła górnego spalania na kocioł dolnego. Jaki był sens zakupu takiego kotła zamiast zaraz kupić kocioł dolnego spalania?
- BARDZO fajna przrobka, w sobote bd moj przerabial, ten beton tam wsadzony jest po to zeby ogien blachy nie przepalil? A nie mozna by blachy tam wlozyc 8mm? I kolejne pytanie: czy musze przerabiac gorne drzwiczki skoro miarkownik mam u dolu?
- Palisz dalej w tym piecu?
- Można by rzec że teraz ten piec działa na zasadzie zgazowania drewna, więc jeżeli wymiennik zdąży odebrać ciepło to tylko brawo 💪🏻 za pomysł, Ci co negują nie mają pojęcia i powinni korzystać z YouTube Kids...
- Piękna robota !
- ale sztos
- Panie ja zrobiłem podobnie i u mnie nie bardzo to zdaje egzamin. Z tym że przegrode wykonałem z blachy i położyłem za nią dwie szamotki tak jak u pana w kotle. Jak dymił tak dymi. Czy to możliwe że płyta jako przegroda z betonu żaroodpornego polepszy efekt?
- JAk na wegiel to badziewie, obojętnie jaki weglowy nigdy nie można dobnrze wysterowac, sam sie nie zapali co innego pelet to zapala sie jak chcemy
- Mam dws12 badziew niesamowity , brak ciągu w tym piecu, musi być sterownik z wyciągiem bo inaczej nie idzie palić. 4200 zł wyrzucone w błoto. Przed zakupem lepiej się dobrze zastanowić, wąski zasyp. Może problem ciągu dało by się rozwiązać gdyby miał dzielone drzwi od popielnika i miejsca na rozpalenie. Przerosło ich ta myśl która jest jednym wielkim g.....m .
- dziwię się dlaczego YouTube zezwala na publikowanie filmów takiemu prostakowi i chamowi
- Dwie sprawy uwierz mi jest w chuj wiele pieców które piecu defro nie dorastają do drzwiczek popielnika. Druga sprawa u mnie w piecu po "rozruchu" temperatura czopucha wynosi ok 50-70 stopni...
- To jest dobry kocioł tylko suchy opał. Te przeróbki guzik dadzą zmniejszona powierzchnia odbioru ciepła ,strata kominowa .Gra nie warta świeczki. Miałem dolniaka żaden cud tylko smoła i dym w kotłowni.
- Też mam piec tej firmy , tyle że z wymiennikiem wiszącym wg instrukcji to piec spalania górno dolnym. Jak można coś takiego zaprojektować i dopuścić do użytku to generator dymu, a próbowałem palić na wszystkie możliwe sposoby. Docelowo też przerobiłem podobnie jak na filmiku tyle ze z cegły szamotowej i dymu z komina nie ma. Obecnie pracuje z buforem 1000L i jest fajnie. Bufor polecam! Co do sprawności 80% to może miałby jakby na wymienniku nie było grama popiołu a tak to pewnie max 50% przy paleniu oczywiście na pełnej mocy