Palenie w kotle od góry. Polepszy spalanie i zmniejszy zanieczyszczenie powietrza

✔Sprawdź, jak możesz walczyć ze smogiem: https://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-domu/czym-jest-smog-i-niska-emisja-jak-przyczynic-sie-do-zmniejszenia-zanieczyszczenia-powietrza-aa-DgcH-7Pmb-4WuS.html ✔Subskrybuj nasz kanał https://www.youtube.com/channel/UC5u_SX-zpLVSw5Mp2zBFcTQ Przyglądamy się jak wygląda rozpalanie kotła od góry. Jest to spalanie nawet do 30% bardziej ekonomiczne. Ponadto, z naszego komina wydobywa się mniej .
- Jak dokladac drewno gdy sie wypala???
- na ich stronie www znajdziesz nożyce do trawy greenmill, można też gdzie indziej szukać.
- zamiast nauczyć ludzi palić zabroniono im palić węglem
- Dawniej w kominku paliłem od dołu, teraz tylko od góry- mniej dymu i zdecydowanie dłużej się pali.
- No chyba cos tutaj przereklamowane jest ?! Paliłem parę razy od góry i tak 5 godz. palenia to jest wszystko ,a nie tak jak sie mówi 12-20 godz no chyba ,że ktoś ma piec jakiś duzy ze 40kw.
Po drugie temp. na piecu max 60 C ,a przy mrozach to tak z 80 wypadało by mieć .Co do ekologicznego spalania to ja paliłem normalnie od dołu i też nie kopci sie z komina wg. mnie to kopcenie z komina zalezy od pieca wielkości budowy itp. paliwa jakości i umiejetności palacza :) Bo wiadomo jak ktoś przy rozpalaniu nawali węgla ful to zadymia okolice na czarno. A co do oszczedności to wiadomo od góry pali sie wolniej to oszczędność jest ale co z tego jak ciepło nie to .
- Wczoraj tak rozpaliłem to działa,12kg węgla 15 godzin palenia 60 stopni na piecu.
- Witam mam problem w tym sezonie bo mimo tego ze pale od góry to kopci na czarno

Palę węglem typu orzech wysokokaloryczny dmuchawa na minimum i przymknieta klapka wentylatora na minimum co jest? 5sezonów palilem i było cacy zawsze biały dymek A teraz taka lipa.. wina węgla że wysoko kaloryczny? Dodam że pale już 3sezon węglem od tego typu i od tego samego dostawcy i nie było problemu może partia jakąś felerna?

Edit przy otwartych drzwiczkach i wyłączone dmuchawienic nie kopi

Kombinowanie że zwiększeniem wiatru też nie daje efektu
- próbowałem, nie poszło.
- Wszystko super pokazane ale co jak wywali temperaturę? 10.lat pale tradycyjnie mam stara instalacje grzewcza co jak załaduje cały kocioł nagle piec dostanie jakiegoś cugu i wywali temperaturę? I co z dmuchawa przecież dmuchawa jest zamontowana na dole i na dole dmucha w moim piecu jak to używać??
- Mam dwa pytania co do tej metody
1. Co z drzwiczkami od popiołu? Zostawić otwarte uchylone czy zamknięte?
2. Jaka ilość węgla wsypac przy pierwszym rozpalaniu?
- Ja pale w piecu komputery, na noc zarzucam plastik folie gumę a gdy rozpale w piecu to daje jakies butle albo stare zabawki i szaty
- A w piecu z dmuchawą kominiarze też rozpalają.
- Witam
Posiadam piec Ogniwo S6WC ze sterownikiem TECH ST24.Do tej pory paliłem tradycyjnie,lecz teraz chcę spróbować rozpalać od góry.Jednak nie wiem czy to jest do końca takie bezpieczne np.czy podczas takiego spalanie przy próbie otwarcia drzwiczek od zasypu,może dojść do wybuchu gazów nagromadzonych w kotle?Takie teprie słyszałem.
Pozdrawiam
- He i tak jest dym
- Murator i porady budowlane>xD

Młodzi ludzie naczytają się tych gówien i później wymagają za 15zł/m² cudów.
Pokazywanie rzeczy oczywistych, serio? Już niżej upaść się nie dało
- Ale od góry oponami nie da się palic
- Oki palenie na węgiel.
Więc już nie musze tego oglądać, pale na drewno a nie na węgiel (ta czasami dosypie się węgla, na przykład na mroźne noce by było ciepło, ale jak nie muszę to cały kocioł jedzie na drewnie/drzewo, nie na węglu).
- My też palimy od góry mamy piec Viadrus U22 wchodzi nam max 12 łopat węgla i pali się 15 godzin. A temperatura na piecu jest 40 do 45 stopni Celsjusza to my nie lubimy wysokich temperatur w mieszkaniu mamy między 19 a 21 mi jest zam raz a max mamy na piecu 50 stopni max więcej nie to jak jest w pokojach tak 22 stopni to już mi jest za gorąco. A 60 stopni to już jest za dóżo my czymamy 40 do 45 stopni Celsjusza na piecu. A to jest lepsza metoda polenia od góry nie leci czarny dym a węgiel całości się spala. Ja się denerwuję jak ludzie palą od dołu to węgiel się nie dopala. Pozdrawiam
- Ok dymu jest mniej przy rozpalaniu ale ruszyta wodne w ogóle nie są ogrzewane ,a płaszcz wodny pobiera ciepło ok 1/3 swojej powierzchni a nie całością ,po za tym przy każdym kolejnym zasypie następuje spalanie od dołu .
- jak przymkniesz popielnik to ci nic nie buchnie
- Ja palę węglem metodą od góry i po zasypaniu kotła pali mi się tylko około 6 godzin a nie tak jak Pan kominiarz mówi na filmie że 12h. Piec firmy Ogniwo, do którego wchodzi cała czubata węglarka węgla. Temperatura 60 stopni.