OPINIA O DEFRO DWS 12 kW, 5 KLASA - ( zasypowy na węgiel kamienny ) - cz.7

Kocioł DEFRO DWS: obalmy mity o jego działaniu, wadach i zaletach. Zastanawiasz się, czy warto wybrać DEFRO DWS, nie jesteś przekonany czy jego zakup to dobre rozwiązanie, moje dotychczasowe doświadczenie z kotłem DEFRO DWS, w sezonie grzewczym 2020 - 2021 to ponad 8 miesięcy, i wskazuje na to, że to był dobry wybór. – Kocioł DEFRO DWS 12KW, z ręcznym załadunkiem paliwa, jednorazowy zasyp pali .
- Pierwsza komora w kotle to drzwi wyczystne z zawirowywaczami spalin, sadza oraz pył widoczna na filmie pochodzi z procesu dopalania spalin - dymu. Ilość zanieczyszczeń w komorze zależy od wartości kalorycznej węgla, oraz umiejętności prawidłowego palenia. System kanałów w kotle, oraz zawirowywacze spalin mają za zadanie zatrzymać sadzę i pył w wewnątrz kotła poprzez zawirowywanie strumienia spalin. W komorze paleniskowo - popielnikowej czy dyszy redukującej emisję spalin brak jakiejkolwiek złogów smoły czy sadzy.
- Witam. Czy można zastosować kolanka, trójniki ocynkowane w instalacji c.o.
- Witam. Czy da się palić w tym kotle na okrągło bez codziennego rozpalania. Pytam bo zamierzam zmienić piec na taki w którym można dosypać węgla i po robocie. Teraz muszę codziennie wypalić opał, załadować pięć od nowa i rozpalić od góry. Mam na wszystkich grzejnikach termostaty więc o to że będzie za gorąco nie ma obawy. Czy ten miarkownik ciągu zdaje egzamin co do utrzymania stałej temperatury.
- Można palić drewnem?