OPINIA O DEFRO DWS 12 kW, 5 KLASA - ( zasypowy na węgiel kamienny ) - cz.4

Kocioł DEFRO DWS: obalmy mity o jego działaniu, wadach i zaletach. Zastanawiasz się, czy warto wybrać DEFRO DWS, nie jesteś przekonany czy jego zakup to dobre rozwiązanie, moje dotychczasowe doświadczenie z kotłem DEFRO DWS, w sezonie grzewczym 2020 - 2021 to ponad 8 miesięcy, i wskazuje na to, że to był dobry wybór. – Kocioł DEFRO DWS 12KW, z ręcznym załadunkiem paliwa, jednorazowy zasyp pali .
- Witam używam defro dws 17kw
Węgiel ekogroszek karlik przy pełnym załadunku kotla i rozgrzanej instalacji spala masakryczne ilości węgla ok 25kg na 8godzin a nawet ma problem z osiągnięciem temperatury zadanej
Kociol z wentylatorem już nie wiem jak mam palić czy powietrze podawać przez drzwiczki zaladunkowe czy do popielnika
Czyszczony na bieżąco nie ma szansy by czyścić wymienik ran na tydzień raczej co drugi dzień
Masakra stary kopciuch spałam połowę mniej jakby pan mógł się podzielić doświadczeniem że udało się uzyskać tak dobre wyniki
- Czy wymieniał Pan już tę nieszczęsną płytę szamotowo - ceramiczną, jeśli tak to proszę o jakieś wskazówki jak to zrobić i jaką płytę kupić, czy może producent coś pomoże?
- spaliny idą w dół czy w górę przez świeżo zasypany węgiel
- Witam to jest piec dolnego spalanie ?.Jle godz trzyma na węglu morzna palic samym drewnem?.Mamy zamiar kupić Sas warmio zasypowy 15 kw lub defro ewentualnie z podajnikiem co Pan by radził.Chodzi żeby dużo na opał nie wydać dom 100 m2 połowa nie skończona narazie.