OGRZEWANIE DOMU WODOREM.

Schemat generatora wodoru. .
- Czekam na nowe filmy ! Pozdrawiam Pana pozytywnie myślącego! 👍
- na ich stronie www znajdziesz https://shooterready.pl/ - chwila czasu ale warto.
- Panowie lodowce topnieją i trzeba spalać tą wodę!
- Do wody dodać katalizator wspomniał pan o proszku do pieczenia i w pojemniku wytworzyć podciśnienie ilość wytwarzanego gazu wzrośnie bardzo
- Witam,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem koncepcję.
Jeśli to ma działać jako magazyn energii w postaci wodoru, to OK. Problemem będzie zbiornik na wodór, ryzyko przechowywania + w warunkach domowych mała ilość energii zgromadzonej. Dalej woda do tego elektrolizera musi być bardzo czysta (minimum demi). No i prąd do elektrolizy musi być bardzo tani. Obecnie w instalacjach przemysłowych wodór z elektrolizy jest znacznie droższy od wodoru ze spalania gazu ziemnego czy ropy. UE dużo kasy wydaje teraz na badania związane z elektrolizerami i dalszymi etapami przeróbki wodoru. Czyli to nie jest takie proste.

Jeśli to ma działać jako instalacja która używa prąd do elektrolizera i dalej spala bezpośrednio wodór w celu uzyskania ciepła, to nie ma to sensu. Uzyskasz znacznie mniej energii niż włożysz do układu.


Na kanał trafiłem z powodu kolektorów słonecznych, które mają sens.
Pozdrawiam
KZ
- Pewnie wejdzie wodór do zasilania centralnego ogrzewania ale samemu kombinować to trochę strach . Miałem założona instalacje w dizlu lecz w spalaniu nie widziałem różnicy. Może jakby produkcja wodoru była zasilana z innego źródła tak jak samochody hybrydowe lub z odnawialnych źródeł. Panel na dachu .
- Uwielbiam ludzi myślących z pasja gratuluje talentu,świetna robota
- Pomysł przyszłościowy, zrobić, opatentować 👍
- Temat jest bardzo ciekawy, wydaje mi się, że kupę lat temu, jak jeszcze nie interesowałem się tematem, w telewizji jako nowinkę pokazywano takie źródło ciepła w Japonii jako niewielką skrzynkę przy domku. Sprawa magazynowania gazów jest raczej problematyczna, choć w USA, widziałem, że gość miał zbiornik wodoru z elektrolizy, a później był w stanie ogniwem wodorowym z powrotem wyprodukować prąd, mając tylko duża fotowoltaikę był niezależny energetycznie.
- Dziekuje za info bardzo interesujace
- Działaj !!!!!!!!!!!!!!!!!
- To nie jest prąd stały tylko zmienny
- Bardzo ciekawy temat 👍👍👍
- Jeden mechanik u mnie tez to zrobil kilka lat temu, mala wydajność a pobór rzędu 60A 🤦‍♀️ zeby ogrzać dom nie wiem czy 600A by wystarczyło
- Niedługo 20 tysięcy subków!!!
- Hho h2o
- Ja to traktuje jako ciekawostkę mieszkam w boku...
Pozdrowionka
- Siemanko witam kolego
- Szkic godny samego Leonarda da Vinci 👌
A nie lepiej do ogrzewania wykorzystac biogaz wlasnej produkcji jak to niektorzy juz czynia?
- Diesla można łatów adoptować do zasilania w wodór. Największy problem przy produkcji wodoru w warunkach domowych jest sprężenie gazu i transmisja do wymienia.
Źródło prądu zrobiłem z oczywiście z ogniw fotowoltaicznych wspomaganych biogazownią.
Kolejny problem też to bardzo wysoka temperatura spalania, silnik/generator musi mieć ponad przeciętne chłodzenie. Tu akurat nie było problemu, nadwyżki ciepła wykorzystywane były do ogrzewania basenu przez cały rok :)
- Alchemik Bikerator👍🙏😂