Ogrzewanie domu pompą ciepła 100% GRZEJNIKI. Fotowoltaika.

Średnie dobowe temperatury już oscylują na granicy ZERO STOPNI i zużycie energii przez Pompę Ciepła wzrasta, nie pomaga w tym układ 100% na grzejnikach. Mimo to energia zgromadzona z instalacji fotowoltaicznej na SOLAR TRACKERA jeszcze wystarcza na zasilanie pompy ciepła. .
- Ale tu ludzie bajerują i myślą że ktoś im w to uwierzy żenada
- temperatura 40 st C to w kożuchu trzeba chodzić
- Kominek Temporis 2D Supra z grawitacyjnym DGP, dolot do paleniska z zewnątrz, bez prądu, cisza...... Lubię drewno.... :)
- taka pompa ciepła zawsze tyle prądu bierze bo te 1500w to strasznie dużo te 26kwh to już 16 zł naprawdę się to opłaca?
- Jaki koszt całej inwestycji łącznie ?
- 40 stopni na grzejniku to przecież zimne prawie
- Pozdrawiam użytkowników pomp ciepła i czekamy na zimę stulecia aby nie zamarznąć trzeba szykować kożuchy
- Prawda co mówisz ja też mam na grzejnikach 38 i muszę też wyłączać ogrzewanie w tym okresie.Pozdrawiam👍
- Moze trzeba było darować sobie ten wymiennik z glikolem. Jak nie będzie prądu albo pc padnie to zrobić spust wody z pompy i ewentualnie zalać wtedy na czas naprawy glikolem za kilka zł. Jak sama pompa to i tak masz kopciucha to możesz przez nią przepuszczać ciepłą wodę z buforów i nic by się nie działo. Glikol do 1000l to za drogi interes😀
- Witam. Jaki koszt zrobienia takiej pompy ciepła?
- Na grzejniki 37 a powrót z grzejników 35? Jak to możliwe.
- Witam. Gdzie mogę kupić taką pompę razem z wymiennikiem ? Oraz jaki jest symbol i nazwa tego miernika który mierzy aktualny pobór mocy oraz dobowy ten z wtyczką z napisem PC?
- https://youtu.be/8zlHYY1jnaU produkcja Balkon wchodzę w temat głębiej :)
- Nowa postaw równolegle do domu a nie prostopadłe jak ta.
Przy wietrze z pola prosto w wiatrak, będzie on się siłował z wiatrem i wydajność spada.
JZ uztwiona równolegle do budynku nie będzie miała tego problemu.
- Witam
u mnie w domu podłogówka grzejniki 50/50 gdybym miał taki bufor 500l i nagrzał go do 80 st. zakładając na wyjściu z bufora zawór mieszający do obniżenia temperatury na zasilaniu ogrzewania do 35 st jak myślisz na ile godzin taki bufor wystarczy?
- Jakie grzejniki polecasz? Będę miał ogrzewanie gazowe, wszędzie podłogówka, na poddaszu będzie tylko grzejnik, nie wiem jaki wybrać?
- Nie wiem czy w którymś filmiku było ale ty masz układ zalany woda z glikolem ?
- To przy temperaturze zewnętrznej około 0 stopni zjada około 30 kwh x 0,65 x30dni = 585zł . Jak przyjdą mrozy to koszt skoczy pewnie do 1000zł.
- Tomasz, bardzo serdecznie pozdrawiamy z Jarosławia 😁👍⚡
- Nie musisz zwiększać wielkości grzejników, a wystarczy że puścisz na nie większą temperaturę 39stopni C. i w pokoju będziesz miał temperaturę powietrza 23stopnie C.