obsługa pieca węglowego cz 1, - jak palić w piecu węglowym

..zapomniałem dodać że rozpalam piec do 60 stopni i zamykam , normalna jego praca to jest 40-50 stopni na piecu ( przeważnie poniżej 50), jeżeli piec ciągle grzeje mieszkanie się nie wychładza przy takich parametrach jak mówiłem mam w domu ( uzyskuje) temp. minimum 24 stopni ( przeważnie 24.5, grubość murów z 10 cm ociepleniem wynosi 60 cm ................... jak bym mu dał więcej powietrza i temperaturę otrzymywał pomiędzy 5 .
- Czy w tym piecu czlony składa się na jakimś kleju
- Wspaniały piec mam taki sam działa od 33lat oby tak dalej , ja rozpalam od góry i nie mam pompki☺
- Elegancko
- Witam mam takie sam piec i kopci mi nie miłosiernie , moze by ta ruera pomogła ? i jak ją i gdzie ją zamocowac?
- Ok pozdrawiam
- Do pana wypowiedzi dodałbym,źe komin od stropu strychu po część zewnętrzną nad poziomem przekrycia dachu powinien być wykonany na pełne spoiny i dobrze otynkowany,jak jest wykonany z cegły ceramicznej co zapewnia ocieplenie komina a jak jest z innych materiałów naleźy go dobrze ociplić. Ma to bardzo istotne znaczenie dla ciągu w kominie.Podobnie kanały dymowe w kominie powinny mieć szczelne drzwiczki wycierowe i zaczynać się w piwnicy budynku tuź nad podłogą.Pozdrawiam.
- To dziadostwo jest na koks a nie wegiel .Opcjonalnie dopuszcza sie spalanie mieszanki koksu z weglem.Ma najtrwalszy z mozliwych wymiennikow i tu jego zalety sie skonczyly.Typowy smogowiec do spalania odpadkow.Dawno powinien trafic do muzeum albo na zlom
- Ja mam piec kaflowy 1 tona mi starczy na całą zimę
- 24-26 To lepiej na saunę chodzić 🙂 reszta 👍 mieliśmy taki 40 lat temu
- Jak chcesz zaoszczędzić to nie pal ogóle...
- Pewnie masz zimno w dumu jak w piwnicy
- Szkoda ze tak duzo pierdolisz
- Dziekuje bardzo wiele nam Pan pomógł , pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych świąt !
- Poprostu pal od góry proste a jeszcze więcej zaoszczędzisz i dopali dym .
- Ludzie wywalcie te grzmoty na śmietnik albo palcie w tym koksem czy brykietami miałowymi Taki piec ma sprawność 40% a palony od góry jeszcze mniejsza To było projektowane do paliw bezpłomieniowych a paląc w tym węglem lub drewnem niespalone gazy uciekają w komin !
- Wsypywanie węgla na drugą stronę pieca ? - bezsennsu. Najlepiej rozpalić od góry.
- Hahahaha
- To nie jest ani ekonomiczny ani ekologiczny proces spalania - jeżeli mówimy o paleniu w śmieciuchach ! - tak jak przedmówcy wcześniej pisali - nasyp wungla, zapal od góry i na kilkanaście godzin masz spokój ze spokojem sąsiadów odnośnie oddychania! A jak oglądam Twój filmik to wnioskuję że z komina (siwy dym, czarne chmury) mówiąc kolokwialnie !! w ten sposób to palono w transatlantyku o nazwie Batory !!!! Pozdrawiam !
- Panie mamy 21 wiek rozpal od góry .... bo trochę gadasz bezsensu ....
- Za gaz zapłacisz 6tys