Kotły 5 klasy - jak działają i czym można w nich palić?

Za niską emisję uznaje się tzw. emisję komunikacyjną i emisję pochodzącą z lokalnych kotłowni węglowych i indywidualnych palenisk domowych opalanych węglem. Umownie przyjmuje się wszystkie kominy o wysokości do 40 metrów, czyli wszystkie kotłownie domowe oraz większość obiektów komunalnych i użyteczności publicznej. .
- Mokry węgiel w workach żeby kiła byly
- Moim zdaniem take, obsługa informatyczna firm Warszawa, mi zawsze odpowiadało.
- Białe kołnieżyki czują że mogą się obłowić na wymianie pieców. Ale to się wam nie uda bo polaków niestać na takie wydatki. A to za sprawą rządów które doprowadziły ten naród do skrajnego ubóstwa.
- A ja sobie sam zrobię kocioł który ma 8 klasę i to udowodnię przez badanie spalin na wylocie.
- Jedno słowo: MOBING!!! - archaiczna propaganda, a ile to nas będzie kosztować?
- Po miesiącu palenia suchym drewnem zrobila się Smola, kopci się ... Masakra....jakbym miał teraz kupować to już bym nie chciał tego pieca.... Doradźcie mi co zrobić żeby obejść wszystko bez nawiewu...!!!!!!!
- To czemu w tym roku węgiel jest taki drogi????? Skoro nie wolno palić
- A ludzie jeszcze więcej palą śmieciami. Jesteśmy za biedni na takie nowinki
- Co za bzdura! Można palić węglem (czyli ten jebany niby "eko"groszek... czyli WĘGIEL!!!) ale nie można palić drewnem... Ale zrebkami i trocina (czyli drewnem, rozdrobninym i wymagającym nakładu pracy i energii) juz można palić... Jaki debil to wymysla. UE to koniec logiki.
- Jeżeli tak perdolicie otych jebanuch plecach to dacie ludziom od razu Anię po zakupie banda zlodzeji
- idę zmusić barany żeby zdradziły tajemnicę jak porosnąć kożuchem bo jak nasi czerwoni bracia wprowadzą zielony ład to certyfikatem się nie ogrzeję
- no to się dowiedziałem czym można palić hahahaha lanie wody nieadekwatne do tytułu
- "ECO-GROSZEK" TA NAZWA POWINNA BYC ZABRONIONA!! jakie Eco to zwykły drobny wegiel!! Nazwa sugeruje że pałac tym jesteśmy Eco a to dalej nas truje!!!! Jeszcze ten cudowny groszek nie Eco pakowany jest w plastikowe grube brudne wory, z 3 ton mamy 120 plastikowych grubych brudnych worów, kolejne Eco rozwiązania :-)
- jak wegiel jest do dupy to i 7 klasa gówno da a pozatym ta 5 klasa to tylko po to zeby piec był drozszy prawie 2 razy
- Panie kolego a zwykle piece na drewno bez komputera i elektroniki tez macie
- Luzik nie mów tego głośno
- Każdy marketing jest dobry:) na wszytko można mieć lek (no prawie). Na wiele niedoskonałości rewelacyjny kosmetyk... Pomyślcie jednak w drugą stronę. Problem tkwi w kotłach, przestarzałych kopciuchach i sromotnym węglu. Można mieć mercedesa, można malucha i tak będzie się jeździć. Podobnie jest z kotłami i paliwem. Na rynku dostępnych jest sporo firm, które oferują nam kotły. Na drogach wielkie banery itp.. tylko pada pytanie! Które z nich mają certyfikaty ekologii? które mają niską emisję spalin? Jakie paliwo wybrać? Na początku na pewno warto rozeznać się, czy w danej gminie są dofinasownaia. Montaż kotła to juz przysłowiowa "bułka z masłem". Z doświadczenia wiem, że warto zwracać na certyfikaty, wybrac dobre paliwo np. pelet i cieszyć się wygodą użytkowania. Teraz kotły są naprawdę technologicznie zaawansowane i w niczym nie przypominają pieca u babci. Polecam szczerze kotły KOSTRZEWA. Zainteresowanym mogę polecić w szczególności kocioł ecodesign EEI PELLETS.
www.kostrzewa.com.pl/
tutaj daję link i gorąco pozdrawiam w ten wietrzny dzień :)
- Sorry kolego ale nikogo nie zmusisz do wymiany pieca chyba ,znasz realia Polskie po za tym jest mnóstwo pieców w 4klasie ekologicznych
- Hahahahaha....wasze kotły ...umarły.....tylko fotowoltaika i ogrzewanie na prąd. Panele 8kv ..........i nie płace. Zamykać ta fabrykę
- Szkoda , że propaganda skupia się tylko na promowaniu kotłów 5kl. a nie wspominają ani słowem o tym czy paliwo no nich ( czyli ten ekogroszek ) spełnia jakiekolwiek normy i czy ktoś to kontroluje , bo jak na razie dzieje się wolna amerykanka . I tak na prawdę problem leży w jakości paliwa a nie w urządzeniu , które je spala.
- Żarówek 100v nie można podobno produkować od jakiegoś czasu ,ale można wszędzie je dostać. Z kotłani będzie podobnie.Luzik