KOCIOŁ ZGAZOWUJĄCY MPM DS ! DREWNO, WĘGIEL ! 5 KLASA & ECODESIGN !

Nr. 1 w Polsce KOCIOŁ TRADYCYJNY Z RĘCZNYM ZAŁADUNKIEM PALIWA. . PREZENTACJA: MPM DS [10, 18, 25 kW] CERTYFIKAT NA WĘGIEL https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vSrXRYK94bZz_uRr1PFz0yAGa40lbicjmDlMZdslRcUsb6K1WRZT0D165QTilesF91obmAwbjWa7wkJ/pub?start=false&loop=false&delayms=3000 . PREZENTACJA: MPM DS II [14 kW] CERTYFIKAT NA DREWNO I WĘGIEL [DOTACJE] https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vSnfWCiWiAX0dJTUSR7q_RBhD953pclm5 .
- A drewno też musi mieć 20% wilgotności bo węgiel wiadomo że w składach jest mokry będzie go gdzieś w suchym miejscu składowac trochę wychodzi osprzentowanie. Do tego pieca ale i plusy też są hmm ciężko wybrać jaki najlepszy jeszcze mnie ciekawi sigma dual cichewic też ciekawy jest pięć tylko na pelet i drewno
- Jak dla mnie dość ciekawe, icomprint.pl, zawsze nowa wiedza.
- Ten dym z komina to już sądza się raczej pali a nie dym wychodzacy że śmieciucha😂Pzdr dla Kumatych
- Ja mam klasycznego śmieciucha zasypowego ale mimo wszystko pale od góry i mam petarde
- ....polecam serdecznie

Eminem xD
- Witam chciałbym ten kocioł wykorzystać do spalania palet przemysłowych. Czy gwoździe w tych paletach nie stanowią jakiegoś problemu??
- Witam można do tego pieca założyć dmuchawę
- Pytanie :) strona ciepło właściwe pokazuje zapotrzebowanie przy silnych mrozach na poziomie nie całych 13kw, normalnie poniżej 7kw. Dom 3 poziomy do ogrzania jakieś 210m2. W ciągu roku chce dołożyć bufor. Piec 14kw czy 18kw? Na chwilę obecną instalacja grawitacyjna, otwarta. Rozumiem, że teraz kupuję, podłączam i działa? Czy już teraz wymaga montażu jakichś zaworów termostatycznych itd? Czy to może poczekać do momentu przerobienia instalacji i dołożenia bufora?
- Polecam,mam MPM ogrzewam nim dom a jednoczesnie warsztat oddalony 10 metrów od domu, spalił 1500kg wegla i kilka kubików sosny... na grzejnikach 60 stopni(lubimy ciepło) dom jak i warsztat sa słabo ocieplone. Polecam ten piec,stary piec potrzebował 3 tony wegla by ogrzac sam dom. Najlepiej wychodzi na starych instalacjach stałopalność a ten załadowany węglem spokojnie ciagnie 24h,przy ograniczeniu temperatury i na samej cyrkulacji potrafi 48h utrzymywać stała temp przy weglu. Jest to jeden z najlepszy pieców o ile nie najlepszy!
- Ta fikcja w Polsce trwa nadal.
To że z komina leci niewiele dymu o niczym nie świadczy, wylatują inne substancje w dużym stężeniu, niewidoczne gołym okiem.
Powinno się wreszcie zakazać sprzedaży kotłów zasypowych, całkowita obsługa takiego kotła leży w rękach palacza, w dodatku jest nadal możliwość spalania śmieci, co innego jest już z kotłem z podajnikiem, ostatecznie można takie kotły zostawić, na razie, tam sterownik steruje procesem spalania, a spalanie śmieci jest mocno utrudnione i upierdliwe na malutkim palniczku.
- Witam serdecznie, zamierzam kupić nowy Kocioł 5 klasy z ecodesign itd itp. Który wybrać, jaką jest różnica? Który kociol wymaga mniej obsługi oraz Sas varmo czy Mpm 2 ds?
- jaka musi być minimalna wysokość komina dla takiego kotła?
- Czy bufor jest absolutnie konieczny? W sensie na co się narażam jeśli kupie ten kocioł (stara instalacja grawitacyjna plus boiler) i będę go użytkował bez bufora w woj. małopolskim?
- Wszyscy pier***ą że jak masz drewno brzoza olsza czy no sosna sezonowana jednen rok to pięc nie spełnia funkcji.
Na czy to polega że się nie nadaje czy nie spełnia funkcji.

Na tym że po prostu drewno spali się normalnie (nie zgazowuje się) i będzie trzeba dokładać do niego często jak w normalnym smieciuchu? Bo jeśli o to chodzi to dla mnie nie problem zejść parę razy więcej i dokładać do pieca.
Mam swoje drewno, swój las , swój sprzęt, ciągniki a i tak wszyscy w koło mi powtarzają żeby tego nie zakładać że drewno musi być super. Grab dąb czy buk.

Opiszę mi Pan coś więcej 🙂 będę wdzięczny 🙂
- Mam mętlik w głowie czy wybrac mpm czy viadrusa , cholenderka.
- Jak się dobiera bufor do mocy kotła ??
- Jak wygląda spalanie na godziny pracy np przy obecnym stanie pogody? Czyli +10 dzień + 5 w nocy
- Oczywiście ten kocioł tylko z buforem, wtedy spełnia klasę 5 i Ecodesign.
- Zmiany w porównaniu do mpm 5-7kw są widoczne:)