Kocioł górnego spalania, sposób rozpalania.

Film pokazuje w jaki sposób palić w kotle centralnego ogrzewania przeznaczonym do palenia od góry. Jest to najprostszy kocioł i wiele osób pomimo tego, że posiada taki kocioł pali w nim w niewłaściwy sposób. Paląc od góry w kotle górnego spalania wydłużam żywotność kotła, instalacji kominowej, a co najważniejsze oszczędzam zdrowie, czas i pieniądze. Warto też wspomnieć o ekologicznym czynniku. Palenie od góry sprawia, że .
- Mam piec co Ogniwo 10kw i jak zasypie go węglem i odpalę od góry to pali się 10-11 godzin.
- Dla mnie to nic nowego 15 lat palę od góry
- dzień dobry a proszę o radę. mam kocioł Kotły Żywiec" 22kw górne spalanie, nie wiem co robię źle, ale u mnie szybko gaśnie, jak się rozpali czy w dolnych dzrzwiczkach tą klapę powinnam zamknąć aby dołem nie było cugu? i nie wiem jak z tyłu zamknąć komin-jaki uchył powinien być? będę wdzięczna za pomoc
- Komin i drzwiczki na dole mają zostać zamknięte?
- Na jak długo starcza palnik z kartridża Piotr Hołyński
- Witam serdecznie,mam kocioł własnej roboty-wójek mi spawał ale nie różni się on od tych w sklepie, na moje oko to ma on około12 kw a mam metrów do ogrzania75 i od zawsze pale drzewem które chociaż sezon suszę (nigdy nie palę mokrym) nie pale węglem bo mam małą kotłownie w środku w mieszkaniu a to jest domek dwurodzinny.Mam sterownik elektroniczny z nadmuchem który dmucha powietrze od strony popielnika czyli od dołu.Moje pytanie brzmi -czy mogę palic od góry drzewem i gdybym mógł to czy po rozpałce moge potem a właściwie przed rozpałką kłaść duże kawały drewna czy może je trochę zmniejszyć a moze metodą próbowania sprawdzać .Nie mogę palic węglem bo mi w domu będzie śmierdzieć a drzewo to jednak drzewo zawsze inaczej czuć .pozdrawiam serdecznie i czekam na Pana odp..
- Myślałem że to mój patent z tym pelletem i palnikiem a tu proszę jaka niespodzianka hehe
- A kopciuch jeśli ma dmuchawę z dołu czy ją podczas takiego palenia włączamy??
- piec wyczyszczony,ale kotłownia zakurzona.hahahahah
- Programator żeby się analizować?
- Jaki piec? To jest kocioł.
- Co daje programator bez nadmuchu niewiem
- To tak mozna pelletem rozpalić wegiel? Lepiej niz drewno zwykle to działa?
- Miałem jechać po drzewo dziś, ale przypomniałem sobie twoja metodę rozpalania peletem, to dziś kupię i zobaczę, jak będzie ok to koniec z drzewem.
- E wujek ten palnik gazowy nie potrzebuje zapałek pali sam 😉
- kto po wypaleniu nie chce od nowa rozpalać od góry,to przesuwa pozostałą niewielką część żaru na tył paleniska,a z przodu kotła sypie następną porcję węgla tak żeby się obie stykały i powoli nowa porcja rozpala się od pozostałej,to tz palenie kroczące,tylko nieznacznie gorsze o d tz palenia od góry,szczegóły na yutube...............
- Haha mam taki sam kocioł
- A myślałem że Kopernik był tylko jeden
- A co zrobić jeśli w moim kotle w tych drzwiach do załadunku opału nie ma żadnych dziur (żadnego dopływu powietrza)?
- Musisz wyklady na uczelniach dawAć jak profesor gąbka...