Jaka jest kolejność prac podczas budowy domu? Budowa domu etap po etapie. Budowa krok po kroku.

Jeśli materiał okazał się ciekawy/pomocny zostaw łapkę w górę 👍 i subskrybuj kanał 🔴 https://tiny.pl/r26h4 ✔️WSPÓŁPRACA - bedzienielatwo@gmail.com 😁 INSTAGRAM 😁 http://instagram.com/bedzienielatwo budowa domu dom 100m dom 150m dom z garażem dom parterowy ile kosztuje dom ile kosztuje budowa domu koszty budowy domu budowa 2021 budowa pomorskie budowa oczami inwestora realny koszt budowy domu stan surowy otwarty .
- W najbliższym czasie przeglądnę pewnie większość z kanału. Bardzo pomocny filmik i po obejrzeniu od razu nasunely mi się kolejna paczka pytań :) Oprócz tego co robiliscie sami do kazdego etapu braliści inna ekipę? np. fundamenty osobna, murowanie osobna, dach osobna, czy zdarzało się wam brać jedna ekipę do kilku etapów? Jak załatwiliście ofertowanie? Jak radziliście sobie z koordynacja wykonania etapów? Jak szacowaliście kiedy dana ekipa skończy aby nagrać kolejną - w umowach często są kary za opóźnienia, więc pewnie łatwo sie przejechać. A no i jak juz o umowach, Macie jakies rady o czym pamietac z waszego doswiadczenia?
Pomagał Wam ktoś w sprawie koordynowania budowy i organizacji ekip?

Pozdrawiam!
- Na tej stronie też widziałem roboty ziemne Lublin - chwila czasu ale warto.
- 👍👌
- Gwiazdka aktualna?
- Lista miała być w opisie :(
- Spoko materiał. Dzięki
- Mam pytanie trochę z innej beczki. Jestem na etapie robienia sufitów. Kupiłem taki sam podnośnik do płyt GK. Czy Twoj podczas podnoszenia również wydaje dziwne dźwięki? W moim dziwnie coś strzela, czasami potrafi przeskoczyć, coś strzelić itp. Tak jakby linka źle była prowadzona, napięta itp.
- Dzięki za materiał, czegoś takiego potrzebowałem. Wiadomo z grubsza ale zawsze to łatwiej sobie poukładać w głowie co i kiedy. Piona i powodzenia 💪
- 3:03 Nie chciał bym się mądrzyć i piszę tak na zaczepkę bo dawno mnie nie było. Mamy takie etapy budowy: Stan surowy otwarty = mury bez dachu, stan surowy zadaszony, stan surowy zamknięty. Pozdrawiam, jak zwykle fajnie się słucha i ogląda pozytywnych i ambitnych ludzi :)
- Jaki argument zadecydował że zdecydowaliście się na wiązary ? 🤗
- O widzisz, nagrajcie podobny film pod tytułem "Jaka jest kolejność prac podczas WYKAŃCZANIA domu"😀😀
- Super materiał! Na pewno wielu, którzy będą niedługo rozpoczynać budowę dużo wyjaśnił. Mając taka wiedzę człowiek jest pewniejszy w dyskusji z potencjalnymi wykonawcami.
Czekam na film o rekuperacji!! Myśle ze wywiąże się konstruktywna dyskusja, z prawej i z lewej człowiek słyszy ze rekuperacja jest wow. A jak z konserwacją? Czyszczeniem rur? Roztoczami i wilgocią wciąganą z zaparowanych łazienek ? Pozdrawiam !
- Siemanko, podoba mi sie wielkosc Waszych okien garażowych, mozna gdzies znalezc informację o ich rozmiarach? ;) pozdrawiam
- jeśli kasety od rolet będą ukryte pod elewacją, to jak się do nich dostać w przypadku awarii? czy nie jest to bezsensowne stawianie estetyki ponad użytecznością?
- Ale fajne nowoczesne i gustowne gumofilce. :)
- Odnośnie wygrzewania posadzek to położyliśmy plytki w kotłowni i dopiero był montaż pompy, bo jak inaczej? No nie da się, ale już kafle na całym dole kładziemy po wygrzaniu, czyli podobnie do Was i to chyba najlepsza opcja. Znam dom, w którym kładziono bez wygrzewanie ale wylewki stały ponad rok 🤷🏻‍♀️
- Co do płytek na podłodze przed wygrzaniem wylewek, znajomy nie wygrzewał tylko położył płytki, a jak zamontował kotłownię to grzał na podlogowke delikatnie, i nic się nie stało, ja u siebie też będę tak robił, bo szkoda mi czasu, w zimie te 3-4 tysiące na płytki może wyskrobe, i będę miał więcej czasu na to żeby to położyć, a wydać 10tysi na podłączenie kotłowni tylko po to by grzać w niezamieszkałym domu to mi się nie uśmiecha, tym bardziej że wydaje się z kasy i na płytki mi nie starczy
- Szybko, dobrze i konkretnie:) Pozdrawiam!:)
- Z przydatnych informacji dla osób, co dopiero myślą o własnej budowie uważam, że warto nadmienić:
*jeśli myślicie o panelach słonecznych (fotowoltaika lub te do wody) to warto pomyśleć o ukierunkowaniu dachu względem południa.
*Na etapie fundamentów pamiętać o wykonaniu uziemienia oraz przepustów pod przyszłe media. Czyli dziura w fundamencie na kanalizację oraz aroty na kable (prąd internety, do bramy), wodę, gaz itp.
*jak dojdzie do nadproży, a chcecie rolety to może warto cofnąć nadproża kilka cm na dodatkową izolację bo czasem zewnętrzna izolacja słabo przykryje puchy od rolet.
-Jak macie dodatkowe spostrzeżenia do piszcie, bo gdybym to wiedział wcześniej to żyło by mi się lepiej.

*Aha, i może nie płacić wykonawcom w całości z góry. Tylko etapami lub już po wykonanej pracy.
(Bo później to się nie można doprosić nawet dokręcenia nakrętki.)
*I koniecznie umowa! Nawet jak to twój kolega, bo po wykonanej przez niego pracy możecie już nie być kolegami, a do sądu łatwiej iść z umową niż bez...
- Fejn bluza taka piłkarska. Też takie mamy w redzie.
- My tak samo będziemy montowac drzwi i brame odrazu. Ale to wiadomo każdego indywidualna sprawa.