Jak zaoszczędzić na Ogrzewaniu ekogroszkiem

Jak by ktoś miał Ochotę Wesprzeć to co Robię i pomóc w rozwijaniu Kanału to zapraszam https://patronite.pl/KamilMiernik Zapraszam na sołszalmedia Grupa wsparcia https://www.facebook.com/groups/1706660616048833/ FACEBOOK https://www.facebook.com/Kamil-Miernik-568612133518428/ Email K.miernik@o2.pl .
- Trzeba lekko uchylić drzwiczki na dole tam gdzie retorta żeby lekko syczalo w drzwiach bo wtedy drewno się wędzi i oblepia piec i komin zwłaszcza przy drewnie iglastym.
- Tu polecam zerknąć szafran cena, w każdym razie ja polecam.
- U mnie spore problemy z takim dokładaniem. Piec bardzo często się przegrzewa ( 85 stopni) . Jak nie zareaguje na czas to piec się wygasza. Robi się spiek w podajniku i przy ponownym włączeniu pieca cały dym wywala na kotłownie. Wydostaje się przy łączeniu wiatraka z piecem. Dodatkowo parę razy zadziałał czujnik STB. Piec się przegrzał ponad 100 stopni. Nie wiem czy to przypadek, ale zepsuł mi się też sterownik ( koszt naprawy prawie tys. zł ). Inną bolączką jest też szklista smoła która osadza mi się na zewnętrznych stronach drzwiczek. Drewno mam bardzo suche, ale niestety iglaste. Pewnie to jest przyczyną.
- 😂😂😂😂😂😂😂😂
- Drewno to się nadaje co najwyżej do rozpalania w takim piecu.
- Jeżeli kocioł jest dość blisko kanału komina, to ten sposób palenia może spowodować u kogoś zapalenie sadzy, dlatego dobrze jeżeli komin jest regularnie czyszczony. Też te wkłady kominowe mają ograniczoną odporność cieplną. By te może 2000 zł oszczędności w sezonie dla kogoś nie zakończyły się wymianą wkładów kominowych. Całym mykiem jest tutaj blokowanie ciepła na dole przy jednoczesnym podgrzewaniu od góry tych rur z wodą. Jeżeli tylko byłby dół, np wrzucić tam tytanową osłonę by ograniczyć uciekanie ciepła w górę to mogłoby to spowodować problemy i mikropęknięcia w tych rurach ze względu na różnicę znaczącą temperatur na dole i góry.

Jeżeli o mnie chodzi to mogę poradzić poświęcenie tygodnia i ustawienie pieca tak by spalał doszczętnie ekogroszek, niż ryzykowne kombinacje z paleniem na dwóch rusztach.Ja mam 300m2, piec 30 i na tydzień wystarcza 6 worków po 25kg. Czyli 150kg. W miesiącu 600kg średnio. A niektórzy piszą tutaj o tonie na miesiąc, a nawet więcej przy mniejszych metrażach. Dobre ustawienie to podstawa, później ocieplenie domu.
- Siemanko. Niderlandy juz rezygnuja z gazu. A my!? Pierdolimy się jak jakieś zacofance
- czyli eko groszek jest do bani cenowo
- Głupoty .. jak się pali drewnem to albo trzeba dokładać po troszkę albo ładować cały piec i palić od góry . Dodatkowo drewno musi mieć stały dopływ powietrza bez używania wentylatora lub od biedy z wentylatorem ale przedmuchy ustawione bardzo często .
Przedstawiony sposób palenia to spowoduje jedynie robienie ogromnych ilości smoły w piecu i w kominie ....
- Opona wejdzie ?
- Czy można zastosować taki trik w kotle na pellet? Dodam,że mam sterownik argos pid plus,który obsługuje również ekogroszek.
- A czy można zastosować taki trik w kotle na pellet? Dodam,że mam sterownik argos pid plus,który obsługuje również ekogroszek.
- Haha... Chcesz zaoszczędzić ekogroszek? Pal drewnem.
- Mój eko żre 2 T miesięcznie 200m2 płaczę i palę. Kupiłem sobie kamerę termowizyjną, kotłownia w budynku gospodarczym 20m od domu , teraz chyba wiem czemu tak dużo żre , po badaniu temp. Z pieca wychodzi 56 C , po wejściu do domu w piwnicy mam 45 C ,masakra , i tak było z 15 lat . Podwórze beton ,myślałem że mam dobrze ocieplone rury , no i teraz widać jak to jest. Wracam z kotłownią do domu. Tylko nie tej zimy 🤔
- Witam kocioł do wymiany tylko 5 klasy gaz prąd olej opałowy pelet I tak nas zniewolą jeszcze trochę czasu.
- Czy przy piecu na ekogroszek bez takiego rusztu można też wrzucić trochę drewna na palenisko? Czy w ten sposób coś można zaoszczędzić węgla, czy to nie zda egzaminu?
- Ma ktoś link jak palić drewnem w piecu na pellet heiztechnik najlepiej hit pellet ale inny model też może być, bo nie moge znaleźć nic sensownego
- Drewno się nie pali tylko wędzi jak na węgiel drzewny , za mało tlenu więc jeśli palić to tylko z dodatkowym powietrzem. Inaczej piec cieknie po ściankach tak to wygląda
- Cały zasobnik drzewa i przy nadmuchu ciągłym to piec jobla dostaje
- Witam ja również tak palę eko groszkiem i dodaję zrzyny dębowe, opłaca się! Jedyny mankament to że trzeba częściej czyścić komin i piec ale to zajmuje 30min a forsa w kieszeni
- Czy podczas palenia drzewem nie zbiera się Tobie woda w piecu
Pozdrawiam