JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA? VLOG#37

★ SUBSKRYBUJ http://bit.ly/1Wpq8Qd aby nie ominąć nowych filmów i zostaw łapkę w górę ! ROZWIŃ OPIS ★ Odwiedź mojego bloga o wnętrzach i odświeżaniu mebli http://www.refreszing.pl/ ★ ZNAJDŹ MNIE: Instagram: http://bit.ly/2iu9oKC Facebook: http://bit.ly/2ibF0XR ★ Zobacz także : Odnawianie mebli krok po kroku http://bit.ly/2hQXjhT Wtorkowe room toury http://bit.ly/2iIBVeP Haule zakupowe http://bit.ly/2ibGcKL ★ NAPISZ DO .
- Czy ktoś może polecić dobrego projektanta od aranżacji mini kawalerek pod wynajem?
- A może i takie? comboit.pl, dobrze jak tu znajdziecie coś ciekawego.
- Jaka to farba Proszę o nazwę
- Wyczekałem do 2:50 i nic konkretnego nie powiedziałaś......
- Bardzo przydatna treść. Szalenie wartościowa! Dla tych, którym brakuje wyobraźni przestrzennej warto polecić wizytę w IKEA, gdzie chodzi się po zaaranżowanych przestrzeniach... i doświadczenia jak łatwo się tam zasiada w fotelach :) Gratuluję oczywiście szybkiej transakcji.
- Dziękuję Kochana, zmotywowalas mnie do dalszej pracy nad porządkiem i odświeżeniem mieszkania przed sprzedażą.
- Dzięki za te informacje, są bardzo przydatne :) Zastanawiam się nad kupnem http://pcg.pl/mieszkania-2-pokoje-wroclaw/ i chcę później wynająć mieszkanie studentom, dlatego szukam różnych informacji na temat przygotowania czegoś takiego :)
- Rady bardzo prawdziwe! Z ciekawości zapytam: jakie to miasto?
- Ze wszystkim się tu zgadzam...
No to dzielę się swoimi doświadczeniami. Swego czasu w swoim ogromnym domu wynajmowałam mieszkanie z osobnym wejściem. Mieszkanie było odświeżone z nowymi, lub prawie nie używanymi meblami. A, że mam dobry gust, to zrobiłam je bardzo przytulne. Do dyspozycji lokatorzy mieli też kącik wypoczynkowy w ogrodzie. Niestety, kolejni pozostawiali mieszkanie w opłakanym stanie, bo w myśl zasady o czyjeś się nie dba.

Moja córka od ubiegłego roku studiuje w Poznaniu i już wynajmowała mieszkanie wspólnie z koleżankami, które było w bloku z lat 60-tych i od tamtego czasu nie remontowane. Właściciele pozostawili swoje stare graty, brudne ściany, pleśń w łazience. Kiedy zwróciłam im uwagę, to właścicielka mnie ignorowała, chociaż to ja płaciłam. Błędem było to, ze moja córka wraz z koleżankami zbyt późno zajęły się szukaniem mieszkań - wszystko było już zajęte, więc, nie było wyboru, a mieszkanie leżało w miejscu dość wygodnym dla każdej z nich biorąc pod uwagę, ze każdej uczelnia była w innym miejscu.. Dodam jeszcze, że cena za taki standard była zbyt wysoka, a właścicielka bezczelna. Na koniec nie oddała kaucji, bo uznała, że jest ona na rozliczenie gazu po zakończeniu sezonu grzewczego.
Po opuszczeniu mieszkania córka wynajęła maleńki pokoik za tę samą cenę, ale w mieszkaniu specjalnie przygotowanym dla studentów, ale za to czyściutki z nowymi meblami. Aż chciało się tam być i właściciel, który przede wszystkim był uczciwy.
Porównanie właścicieli: tam starsza pani po osiemdziesiątce - emerytowana księgowa, a tu młody , po 30-tce informatyk.
Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale tak mi się ich porównało.

Ja z kolei przygotowuję do sprzedaży 25-letni dom. Sukcesywnie odświeżam pokoje, łazienki, kuchnię, bo "jak cię widzą, tak cię piszą". Wiem, ze nowy właściciel wszystko zrobi po swojemu, ale chcę, żeby widział, że o dom się tutaj dbało. Wstyd by mi było wprowadzić kogoś w brud i smród.
- Bardzo przydatny filmik
- Najgorsze są mieszkania, które posiadają meble "wrzucone" byle by były. Ludzie pozbywają się albo zbierają takie zbytki tylko po to żeby "uzupełnić" kąty.... Czasem lepiej żeby mieszkanie posiadało mniej mebli niż tzw. dziadostwo :)
- Kochani, dzisiaj dzielę się z Wami swoim kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy w nieruchomościach. Jak przygotować mieszkanie do wynajęcia ? Jakie są grzechy główne właścicieli? Podzielcie się swoim doświadczeniem :)
- No, merytorycznie! :)