JAK LEGALNIE NIE PŁACIĆ PODATKÓW OD WYNAJMU MIESZKANIA

Subskrybuj mój kanał. 🔔 Kliknij dzwoneczek, aby otrzymywać info o nowościach! Daniel Siwiec - prowadzący program. Znajdziesz go tu: 🟩 STRONA WWW ► https://www.danielsiwiec.pl 🔴 SUBSKRYBUJ ► https://goo.gl/iByja4 🟦 FACEBOOK ► http://fb.com/danielsiwiecc 🟪 INSTAGRAM ► https://www.instagram.com/daniel.siwiec PODCAST DANIEL SIWIEC wywiady z ludźmi sukcesu : 🎧 Spotify: https://open.spotify.com/show/4euRR0teZl .
- Przez takie filmiki PIS wprowadził zmiany podatkowe w Polskim Ładzie .Dzięki.
- Tu polecam zerknąć opony Oleśnica, zawsze to jest też przydatne.
- Ale jak lokal mieszkalny kupimy na firmę i wynajmujemy czy nie dojdzie nam podatek od nieruchomosci pod działalność ?
- Daniel material Fajny ale sie przygotuj bo jestes chaotyczny
- Czy wystarczy amortyzację i najem uwzględnić w PIT czy co miesiąc trzeba zapłacić A potem oddają?
- Powiedzcie co w przypadku mieszkania pozyskanego na zasadzie DAROWIZNY od brata????????❓❓‼️‼️
- Chory kraj.
Ustalili by prosty, niski i nieskomplikowany podatek. Znieśli wszystkie odliczenia, amortyzacje i inne g.
Było by prosto dla wszystkich.
Ale nie.... bo po co by było tylu ludzi w urzędach?
- Dzień dobry. Chciałbym zacząć wynajmować mieszkanie jako osoba prywatna, które dostałem ok 10 lat temu jako darowiznę. Czy mogę zastosować amortyzację przyspieszoną ? Jak ustalić wartość mieszkania od której zastosuję amortyzację ? Na podstawie tego co było napisane w akcie notarialnym 10 lat temu ? Proszę o pomoc.
- pytanie - a moze i dwa - p Danielu - w polsce w zaleznosci od miasta - wojewodztwa - jesli np mam 10 mieszkan, ktore wynajmuje - to np (faktycznie, co do miasta moze byc inaczej realnie, ale na potrzeby pytania) w warszawie nie jestem uznawany jako przedsiebiorca i moge wynajmowac bez zadnych podatkow z tego tytulu - oczywiscie w krakowie moze to byc 4 mieszkania gdzie indziej 11 - gdzie powyzej tez liczby dopiero przez us jestem uznany za przedsiebiorce i musze placic podatek - wtedy place od 11 mieszkania czy od tych 10 w danym miescie, ktore moge bez podatku wynajmowac tez - bo doskoczylo mi jedno? I drugie - aby uniknac spraw exmisyjnych - czesto gesto zamiast wynajmowania uzycza sie lokal odplatnie - jak z podatkami wtedy w kontekscie ogolnym i pytania 1go? dzieki za odpowiedz
- Witam mam nieruchomości 10letnie i równiez od developera pytanie czy to stare mieszkanie mogę amortyzować a te nowe rozliczyć ryczałtem jak nie mają te dwie rzeczy do siebie
- Witaj. Mam pytania odnośnie zasad ogólnych. 1. Czy podatek (jeżeli w ogóle jakiś wychodzi) płacimy miesięcznie czy rocznie przy rozliczeniu PIT? 2. Czy gdzieś trzeba zadeklarować konkretną wartość amortyzacji czy np. jeżeli w trakcie roku zorientujemy się że 10% to za dużo i wystarczy nam 8% to mamy jakieś opcje zmiany czy nie?
- Bardzo wartościowy filmik, widać, że nie było Ci łatwo to wszystko wytłumaczyć ale dałeś radę! Brawo! By the way.. Niezła kolekcja alko ;)
- Trudno mi się to ogląda, ponieważ Pan Daniel ubiera to w złe słowa, lecz widzę, że ma ten "zarodek" w głowie.
- Bardzo ciekawy materiał. Dzięki. A jak wygląda sytuacja z domem który zbudowałem metodą gospodarczą w 2009 roku, mieszkałem w nim do 2016 i od przeprowadzki wynajmuję go? Do tej pory płaciłem podatek zryczałtowany. Czy moge przejść na liniowy i amortyzować ten dom? Jaka wartość? Rynkowa z roku pobudowania czy koszty budowy wykazane rachunkami? Z góry dziękuję za odpowiedź.
- Czegoś biedny boś głupi, czegoś głupi boś biedny. Tak się "robi" pieniądze w Polsce.
Ogromna Pana wiedza. Powodzenia w dalszych sukcesach i rozwoju
- Czy dotyczy to również lokali użytkowych, magazynów itp ?
- A czy spółdzielcze własnościowe też można 10%amortyzowac? Odrębna własność słyszałem że trzeba mieć wartość gruntu bo grunty się nie amortyzuje.
- Gdybym nie znał tematu i nie wiedział o czym mówi Pan daniel to bym nic nie zrozumiał... wiedza ewidentnie ogromna ale sposób przekazu tragiczny... ciężko się tego słucha naprawdę... może lepiej zrobić jakieś slajdy i dac pracownikowi do przeczytania?
- A jak wyglada sytuacja po 10 latach skoro w przez ten czas odpisalismy cala wartosc mieszkania ?
- 17/32 lub 19 na działalności.
Amortyzacja to koszt, max. 10% mieszkania używanego >60 miesięcy rocznie.
- A można mieć tylko jedno mieszkanie pod wynajem na działalność?