Jak łatwo wyczyścić klimatyzację | Samodzielne odgrzybianie i dezynfekcja

Film krok po kroku pokazuje, jak odgrzybić i wyczyścić samodzielnie jednostkę wewnętrzną klimatyzatora. Usuniesz też groźne bakterie w tym Legionella pneumophila, która powoduje poważne infekcje płuc. Czysty klimatyzator to gwarancja zdrowia domowników i wydajnej pracy urządzenia. Klimatyzacja wymaga czyszczenia kilka razy do roku, a niezbędne minimum to czyszczenie przed i po sezonie. Dobry środek do dezynfekcji (zabicia bakteri .
- Super sprawa. Środki 1 klasa. Nareszcie środki które działają. I można samemu wyczyścić klimatyzację. Polecam.
- A zaglądaliście tu? - psycholog warszawa, mam nadzieje że się podobało?
- Super, klimatyzator wyczyszczony. Zaoszczedzilem okolo 220zł dzięki Panu! Dziekuję
- Jaki jest koszt takiego wyczyszczenia klimatyzacji ?
- No i skraplacz trzeba też wyczyścić.!
- A co z wentylatorem ? Polecam go czyścić!!!!
- kurcze ale robili mnie balona "serwisanci" kilka psików (gdzie tam 250 ml na odgrzybienie parownika!),opłukanie filtrów, pomiar cisnienia-5-8 minut i po serwisie cena 250 zł :/
- Prawie jak profesjonalny serwis. Super filmik. Chciałbym aby choć połowa użytkowników czyściła czasem filtry siatkowe. Jeżeli użytkownik czyści klimatyzacje w przedstawiony sposób powinna służyć długo. Jeżeli jednak serwis jest sporadyczny to zaszlamia się taca skroplin oraz zabija się wentylator dmuchawy. Czyszczenie musi być systematyczne.
- Żaden serwis nie wymyje, aż tak dokładnie klimatyzatora. Serwis klimatyzacji nie polega wyłącznie na czyszczeniu tylko co nawet ważniejsze na sprawdzeniu ciśnienia układu i w razie potrzeby nabiciu czynnika.
- Ja swój klimatyzator mam od 2 miesięcy i od początku czasami jak się włączyło to lekko śmierdziało na początku. Później już nie. Taki urok klimatyzacji.
- tylko klimatyzator nie każdy jest taki prosty w obsłudze jak ten - 3 śrubki i wystarczy. Ja mam GE Future, który ma 10 różnych śrubek i zawleczek po ukrywanych, tak że nie wiadomo co trzyma. Oczywiście w instrukcji nie jest nic napisane jak zdjąć obudowę, kwitują to stwierdzeniem "W razie potrzeby wezwij profesjonalny serwis".
- Wiele osób pisze nie mało fachowo, że trzeba płukać i niewiadomo co robić. A zwócił ktoś z was uwagę jak jest odgrzybiana klima w aucie ? w wielu autach dostęp jest bardzo trudny, demontaż parownika prawnie niemożliwy, 99% serwisów nawet autoryzowanych wkłada wężyk w odpowiednie miejsce i spryskuje mniej więcej parownik i TYLE ! Uważam że klima na filmiku jest zdezynfekowana OK, można to zrobić lepiej ale nie ma tragedii.
- A skraplacza w jednostce zewnętrznej nie trzeba czyścić? Tak jak robi to specjalistyczna firma za którą trzeba zapłacić?
- Nie no co wchodze przypomniec sobie co i jak ... slysze Tuska 😎
- Czy przy czyszczeniu jednostki zewnętrznej można bazować na tych samych preparatach?
- A co do czyszczenia skraplacza w jednostce zewnętrznej?
- Wszystko fajnie po za 2 szczegółami. 1 parownik zawsze należy dobrze wypłukać. 2 sprawa to wentylator gdzie tam często jest największe wylęgarnia wszystkie co złe.
- Co z czyszczeniem wentylatora na zewnątrz...
- Zapomniał Pan o turbinie hehe
- Mam kilka uwag do twojego filmu.
1) Nic nie powiedziałeś o środkach ochrony osobistej. Okulary rękawice i porządna maska. Rozpylany aerozol z tej chemi jest toksyczny.
2) Nie osłoniłeś niczym elektroniki znajdującej się po prawej stronie.
To gotowy przepis na popsucie urządzenia.
3) Nic nie wapomniałeś o wyczyszczeniu turbiny wentylatora, wyczyszczeniu tacy i odpływu skroplin. Samo namoczenie tacy tym środkiem nic nie daje . Trzeba tacę zdemontować i ciśnieniowo wypłukać. Podobnie sam odpływ , który po kilku latach wygląda jak rura kanalizacyjna.Nie wspomnę już o turbinie oblepionej grzybem .
- Jak dla mnie to lepiej zlecić to jakiejś ekipe, koszty nie są duże, a mamy pewność, ze jest dobrze odgrzybione itp