Jak działa pompa ciepła ? Zasada działania oraz budowa wewnętrzna - wszystko w tym filmie

Staram się w krótki i zrozumiały sposób opowiedzieć o tym jak działa pompa ciepła. Osoby zainteresowane montażem pompy ciepła proszę o przysłanie następujących informacji na handlowy@cncpompyciepla.pl Imię i nazwisko: Nazwa projektu budynku jeżeli jest znana: Rzuty poziomów budynku z projektu(jeżeli są): Rok budowy budynku: Powierzchnia ogrzewana: Powierzchnia nie ogrzewana: Miejscowość instalacji/Województwo: Grzejniki c .
- do ilu stopni zagrzeje nam na maksa wode
- Więcej macie na tej stronie ładna biżuteria, można poczytać.
- Rany boskie, czy nikt tego pana nie nauczyl, ze nie trzyma sie rak w kieszeniach bo to swiadczy o braku szacunku do rozmowcow? Dlaczego wielu ludzi bierze przyklad z tzw. zachodu? Tak, jakby tam madrzejsi ludzie mieszkali.....jakis kompleks malomiasteczkowy? Poza tym....mowimy "te wode" , "te reke" ale "ta woda" , "ta reka". Dlaczego jezyk polski musi byc, dla wielu, jezykiem obcym. Juz nie moge go sluchac.....buraczka wiejskiego.
- Prosto, konkretnie i na temat. Wielkie dzięki.
- Wystarczy dać sobie wmówić ,ze to idealny sposób na ogrzewanie domu i...pozamiatane
- Generalnie to taka klimatyzacja. Ile to zjada prądu ?
- Ile to prądu zużywa? na początku coś słyszałem 7,5 kw. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
- Elegancko.Mam pytanie do starego budynku około 15 lat,powieżchnia około 200m2 i kaloryferami jakiej mocy pownna być pompa?
- Odwrocony obieg Lindego.
- Proszę zrobić pokaz i przeliczenia podczas -10 na zewnątrz i aby było 21 c wewnątrz budynku i ile zeżre prądu?Aby to wszystko miało sens to ;ocieplamy dom przy co najmniej 100mm 200 m2 - 50tyś zł,+ fotowoltaika 25tyś + dobra pompa ciepła 45tyś odliczamy ok.20tyś dotacjii mamy jakieś 100 tyś zł na dzień dobry.Pytanie ile lat będzie to wszystko sprawne? I drugie pytanie ile lat grzania domu gazem lub biomasą ,ewentualnie ekogroszkiem za sumę 100tyś zł ?przelicznik oczywiście z dnia dzisiejszego gdyż pompę ,lustra i ocieplenie kupujemy również dziś?
- Nic z tego nie rozumiem
- Może opowiada i tłumaczy dobrze... Ale wkurwia ta ręka w kieszeni.
- Pompa ma mala sprawnosc dajcie sobie spokuj jestem specjalista w tej dziedzinie wyrzucone piniadze.Amen
- A ty za to specjalista . Mleko z cyca instruktora marketingu piłeś przed sekundą . Jak ja widzę takich amatorów co to muwi że czemu ta rurka wieksza a tamta nie to mnie na wymioty zbiera . Film dla lajków . Taki marketingowe poszeżanie zasięgów . Brzuch schowaj bp widać że mało robisz na montażu . Krowa co dużo ryczy to mało mleka daję . Gdzieś kompresor ,to co najważniejsze prąd ciśnienie . T mperatury . I sterowniki . Sam jestesś fachowiec od siedmiu boleści . Napisz czemuś hłodnica jest aluminiową a nie miedzianą . To gdzie przewodnictwo cieplne . Ale żenada . Ty tam 20 minut brędziesz . Dosłownie
- Dlaczego takich pomp nie stosuje się na dużą skalę, zamiast ciepłowni? Tanio można by ogrzać miasto.
- Pompa ciepła działa tak że tylko frajerzy dają się na to nabrać
- Dzięki 👍
- Opowiadaż o tym jak byś się nie znał.
- a ile to pobiera prądu ?
- Ja tam w domu musze mieć 24 C przy 380 m³ nie dziękuję 😅
- generalnie taka duża klima tylko w drugą strone. A ten wentylator to nie chodzi przypadkiem aby schłodzić czynnik w celu lepszego sprężenia gazu??? Tak samo jak agregat chłodniczy w naczepie chłodni może grzać . Myślę że główną robotę robi ta sprężarka którą spręża czynnik i wytwarza temperaturę. Tam nic nie odbiera się z otoczenia proszę o odp.