Jak działa bufor ciepła z kotłem zasypowym ? Bufor z kotłem na drewno / węgiel - korzyści !!!

Więcej na stronie: https://kelvin.center CO UZYSKASZ Z POŁĄCZENIA BUFORA Z KOTŁEM ZASYPOWYM ? Oszczędzasz opał i czas Palisz w kotle zawsze z jego pełną mocą - a więc najlepiej wykorzystując energię zawartą w paliwie. Gazy zawarte w paliwie (w drewnie jest ich około 85%, w węglu około 30%) zostają przy pełnej mocy dopalone. Dzięki buforowi możesz palić tylko raz na kilka dni. Bufor gromadzi i przechowuje wytworzone ciepło .
- bufor jest po to by mogli producenci zarabiać bo duże to dużo kosztuje a inwestor niech płacze i płaci
- A może i takie? Budowa przyłącza Kraków jak pomoglem, to spoko.
- może być mały bufor ale tylko w celu wyrównania skoków temperatury np 100 litrów a nie 1000 dużo nie znaczy dobrze
- Po co mam jeść 15 porcji obiadu naraz jeśli mi wystarcza jedna
- paląc w kotle pełną mocą chwilami jest bardzo nie korzystne ponieważ kwasy zeżrą instalację i komin ciepło musi dostawać się do komina inaczej kaplica lepiej jest stale jednakową temperaturę utrzymywać ja bym musiał cały tydzień dogrzewać bufor 1000 litrów a potem 2 dni korzystania brak ekonomii
- dziwny kocioł że ciepło idzie od góry na dół a grawitacja działa odwrotnie
- I ile bufor 1500 l ogrzewa dom 100 m i ile trzeba palić w piecu zeby zagrzać wode z 40 do 90stc
- W innych krajach bufor to była podstawa przy kotłach.
Proszę mi uwierzyć nawet pałac węglem z buforem można zmienić całkiem spaliny na czyste z komina.
Palimy na pełnej mocy przez kilka godzin aby załadować np.1 tyś litr w buforze do 90 stopni.
Później kocioł się wygasza a my pobieramy ciepło z magazynu energii czyli BUFORA.
POZDRAWIAM
- Najważniejsze z jakiej blachy jest wykonany ten bufor. Bo ja coś ma gwarancji rok albo dwa to znaczy że jest podejżenie że wkrótce przerdzewieje jak te podgrzewacze elektryczne do wody, tylko gwarancja się skończy wylatują dziury.
- Ja palę od października do wiossny nie wygaszają pieca idzie o jedną trzecią mniej opału a ciepło jest cały czas i nie trzeba rozpalać co dzień.
- Czy można ten system połączyć z podlogowka zamiast tradycyjnymi grzejnikami?
- Na grzejnikach żeliwnych bez podlogowki tez warto bufor? Jeśli np 60 na piecu, a bufor np 85 stopni to ta roznice cgyba szybko zje .....
- Witam . Mam bufor 2m3 zrobiłem sam z pojemnika po hudroforze a co do strat obydwoje macie w sumie rację ha ha. Mój jest duży w pionie no i na dole traci ciepło a na górze niby wychladza się ostatnie wiec ... dla własnej wiedzy zrobię test. Naładuję bufor poczekam aż cały ostygnie samoistnie podzielę na dni i pogodzę panów prawdą praktyczną. Pozdrawiam.
- Czy do instalacji przedstawionej na powyższym schemacie potrzebny jest Laddomat ? Na powyższym schemacie nie ma Laddomatu ale chciałbym się upewnić czy jest on niezbędny do prawidłowego działania bufora z piecem i grzejnikami ?
- Dawniej w ogrzewniu były grube rury i nikt nie słyszał o buforach......... teraz przy cienkich rurkach brakuje wody w ogrzewaniu (cieczy która zmagazynuje energię kiedy w piecu zgaśnie) i kiedy stygnie piec zaraz spada temperatura w domu.
- bufor jak sama nazwa wskazuje jest zaporą bezpiecznikiem na wypadek zbyt dużej temperatury i ukazane podłączenie na filmie jest błędne a po drugie cały tydzień na jednym rozpaleniu kaloryfery, 500 l bufor to 5 godzin max . nie rozumiem jak można wciskać klientom tak nieprawdziwe informacje.
- Do jakiej temperatury podgrzewana jest woda w buforze ?
- Mnie tylko zastanawia jakie straty ma taki bufor . O ile spada temperatura na dobę
- Od dnia 16 kwietnia 2021 (piątek) godz. 10:00 do dnia 22.04.2021 (czwartek) do godziny 10:00, opisywany wcześniej dom o powierzchni 100 m² potrzebował na utrzymanie temperatury 22ºC ciepła w ilości 220 MJ, co odpowiada nieco ponad 61 kWh.
Oznacza to, że ciepła w naładowanym do pełna buforze wystarczyłby z zapasem na tydzień czasu nawet przy ogrzewaniu grzejnikami. Temperatura wody w buforze spadłaby od pełnego naładowania do temperatury wynoszącej ponad 40ºC. Przy aktualnych temperaturach na zewnątrz, grzejniki wymagają temperatury znacznie niższej niż 40ºC, więc dalej bufor grzeje.
Przy ogrzewaniu podłogowym ciepła wystarczy jeszcze na kilka dni.
- W polsce bufor jest mało popularny a jest to ciekawe i dobre rozwiązanie. Sam się przymierzam do instalacji 2x2000 lub 1x3000 litrów plus grzalki z Pv i druga taryfa gdyby zabrakło kw z pv
- Kilka dni dobrze ze nie tygodni hahaha