Ile trwa budowa domu? - Od wbicia pierwszej łopaty do stanu surowego otwartego

Ile właściwie trwa budowa domu? Ile czasu potrzeba na postawienie domu w stanie surowym otwartym? Dzisiaj opowiadamy trochę więcej o naszym dotychczasowym harmonogramie robót i bierzemy oczywiście poprawkę na przygody, które przytrafiły nami się po drodze 😉 0:39 - Ławy fundamentowe, czyli początek budowy 1:20 - Budowanie fundamentów z bloczków fundamentowych O tym jak zmienialiśmy ekipę na początku budowy i dlaczego do tego .
- jaka to popa???
- Tu polecam zerknąć egzamin ósmoklasisty łódź i to by było na tyle.
- Pogoda zawsze płata figle (skądś to znam) i później różnie to bywa, ale tak jak mówicie trzeba mieć też mieć sporo szczęścia właśnie z pogodą to resztę już można jakoś ogarnąć 😀
Zazdro, że tak szybko to idzie 🤠
Trzymam kciuki za jak najjjjszybszą wprowadzkę
- U nas się udało w niecałe 3 miesiące (geodeta 14.10.2021 SSO 12.01.2022) łącznie z pokryciem dachu ale przyznam, że na ekipy trafiliśmy super 🤩😍
Gratulacje też dla was za SSO i powodzenia w dalszej części prac. 👍
- Wszędzie pytania ile co kosztuje. Powiedzcie mi lepiej ile trzeba zarabiać żeby móc pozwolić sobie na budowę domu nie posiadając działki. Zarabiamy z żoną łącznie powyżej 10tys, dwójka dzieci, kredyt na mieszkanie. Poznań - ceny działek w mieście jak i wokół miasta co najmniej 500zl za metr co sprawia że koszt samej działki to już 300-500tysiecy. Budowa wykończenie itd wyjdzie drugie tyle. Co najmniej bańka. Przy dzisiejszych stopach żeby dostać banke kredytu, to najpierw musiałbym mieć 200tys wkładu własnego co przy naszych zarobkach zajmie z 5-7lat zakładając że ceny nie będą rosły dalej. Co jest mało prawdopodobne.przy dzisiejszych stopach rata kredytu na milion to ponad 5tys zł na 30lat. Jedyna opcja dla nas na dzień dzisiejszy to jakiś bliźniak od developera za 500-600tys. Kończąc- ile trzeba zarabiać żeby pozwolić sobie na budowę domu. Pozdrawiam.
- super reorganizacja ...teraz tylko dobrze wysuszyc i dopiero zamykajcie
- Pomimo początkowych problemów to trzeba przyznać, że poszło to dość szybko. Zazdroszczę 😁
- Po wylaniu ław przerwa technologiczna trwa ok 3 do 5 dni nie musi być więcej.
- Dlatego warto własnymi siłami ile się da. Nie ma wtedy oczekiwania na wykonawców. Łopata wbitą 15 września 2020, planowane wprowadzenie kwiecień 22. Dom 160m2- parterowka. Większość prac ja + Ojciec
- W jakim rejonie Polski budujecie?
- Cześć:) Czy rozważaliście kiedykolwiek podczas researchu domy z prefabrykatów?
- Materialy sami zamawisliscie czy bylo to w gesti kupujacego ?
- Świetna muzyka 🤩 stary dobry rock 😄
- Za mało wysunięty okap domu
- Jednak przy płycie fundamentowej robota idzie znacznie szybciej: wykop, rozłożenie instalacja pod płytą (wod-kan), wanna ze styroduru, folia, zbrojenie, zlewanie i zacieranie mechaniczne. Kilka dni i mamy stan zero :) szybciej ale niestety drożej.
- Ucieczka z Warszawy dom ile m2 duza willa bo ladnie wygloda dom
- Miło Was widzieć zadowolonych i uśmiechniętych.
To co mówicie że wybór solidnego wykonawcy jest kluczowe i ja to potwierdzam, sugerowanie się wyłącznie ceną jest najczęściej zgubne.
Jedno mnie tylko dziwi, w jaki sposób w szczególności Wy mogliście dać się naciągnąć tak pierwszej ekipie.
- Już to wszystko gadaliscie na filmach wcześniej..
- U nas też ekipa zaczęła pechowego 4 sierpnia. Murowanie mieli skończyć do połowy września. Nawet na połowę września umówiłem dekarza, ale w połowie września nie skończyli jeszcze fundamentów 🙃 Na szczęście dekarz okazał się dobrym człowiekiem i nie denerwował się jak przekładaliśmy co chwilę termin. Koniec końców panowie skończyli pod koniec grudnia, oczywiście poprawek żadnych nie zrobili. Z tych najlepszych to o 16 cm za niskie schody ;)))
Cieśla zdążył przed nowym robię postawić więźbę, a dekarz w poniedziałek kończy kłaść blachę ma rąbek 😮‍💨
- Blacha na rąbek stojący super sprawa tylko słabo wygląda po gradobiciu i dekarze mi mówili, że warto obić dach wąskimi deskami bo szersze może krzywić i czasem to widać przez blachę.
- Tj najwazniejsze, ja tez zrobilem spory research zanim wybralem podwykonawce Od wbicia lopaty w Sierpniu nie cale 4mce do polozenia ostatniej dachowki 3 x tel od budowlanca przez caly okres budowy Okna i reszta od wiosny Powodzenia i 3mam za Was kciuki