Drugie mieszkanie. Jak zainwestować, by nie stracić? #wtorekzfinansami odc. 11

Wtorek z finansami: O pieniądzach bez tabu LIVE w każdy wtorek o godz. 19:30 ➡️ https://www.facebook.com/events/487348128460606/ ➡️ https://marciniwuc.com/wtorek-z-finansami/ Odpowiedź na pytanie: „Czy mieszkanie na wynajem to dobra inwestycja?” – może być tylko jedna: TO ZALEŻY. Jeśli kupisz dobrą nieruchomość, w dobrej lokalizacji i za dobrą cenę – inwestycja będzie dobra. Jeśli jednak bez odpowiedniej analizy .
- Ciekawym pomysłem jest też wynajęcie dotychczasowego mieszkania, dołożenie kilka stów miesięcznie i wynajęcie znacznie większego. To opcja dla ludzi, którzy nie chcą się pchać w kredyt. :)
- Zerknij sobie też i tu zaburzenia osobowości leczenie Lublin jak uważacie, ja sądze że jest ok.
- Kupowanie mieszkania na wynajem jest niemoralne i z gruntu złe. Każdy rozsądny człowiek powinien to dostrzegać...
- Panie Marcinie to jest Żydek z sakiewką z pieniędzmi na szczęście. Malowałem takie klientom. I jak mówisz to działa 😉
- Finnhackerzy kojarzy się jednoznacznie. Z fińską grupą komputerowców
- Ten obrazek to żyd liczacy pieniadze? Mam taki sam i zawsze na poczatek roku proszę go o pomyślność finansową ;) pozdrawiam
- szkoda ze tego nie sluchalam wczesniej. ja wlasnie mecze sie z mieszkaniem, ktorego na czas nie sprzedalam.
- świetny odcinek :) pomógł mi uporządkować myśli w głowie i pozbyć się wątpliwości. bardzo dziękuję, Marcin!
- Fachowość erudycja poczucie humoru i piękny męski głos!!! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
- Nadpłacanie kredytów w większości przypadków jest opłacalne, ewentualnie nasuwa się myśl/pytanie - jeśli posiadam 20-30% na wkład własny do kolejnego kredytu hipo (1spłacony z drugiego zostało porównywalnie kwotowo do 20-30% wkładu na kolejna nieruchomość) pod wynajem czy warto ? Excel podaje stopę zwrotu 6-8% przy założeniach obecnych cen. Wiadomo WIBOR itd. zmienność stóp procentowych i sytuacji ekonomicznej (lokatorów) w długim okresie czasu trudno oszacować. Do tego dochodzą bardzo wysokie vs kilka lat temu ceny nieruchomości - gdzie kolejny lokal atrakcyjny lokalizacyjnie wyszukuje się coraz dłużej. Co więc bezpiecznie z krótkim okresem czasu (max 6mcy) polecasz jako alternatywę z dobrą stopą zwrotu ? (Trader21 odradza całkiem zakup nieruchomości przy obecnych cenach).
- 23:50 w jakiej aplikacji?
- Jezu chyba jestem inny... z pierwszego mieszkania wyprowadzałem się bez żadnych rozterek, następnie wywaliłem połowę ścianę i przebudowałem tak żeby zmaksymalizować przychód z wynajmu. Simple like that.
- Dzień dobry. Śledzę Pana od paru dni i jestem pod wrażeniem fachowości oraz erudycji. Od razu postanowiłam wprowadzić wiele zmian do swojego podejścia do finansów, bo do tej pory zachowywalam się raczej jak dziecko we mgle. Pozwolę się wtrącić do obrazka. To jest wizerunek Żyda, który ciężko zarabia pieniądze. Od poniedziałku do piątku pracuje, a w weekend należy obrócić go do góry nogami, aby pieniądze wypadły mu z sakiewki i zostały w domu. Ot taki zabobon albo raczej ciekawy element naszej kultury :)
- Dobra robota! ;) keep going
- Marcin wymiatasz!!! 💣🔥🔥 Marcin, jesteś kolosalnie merytoryczny⚡⚡⚡ i bezgranicznie pomocny,☔🌡 nieokiełznanie klarowny🌝🌞 i nieporównywalnie oryginalny!!! 😗😉😂 Dziękuję bardzo :-) za ten i inne odcinki 💲💱💎💎💱
- Tez jestes Super! Dzieki
- Panie Marcinie czy jest jakiś sposób aby oddzielić finanse domowe od firmowych, kiedy sa już mocno wymieszane. Nie mam możliwości odkladania bieżących wpływów z działalności bo z nich pokrywam bieżące wydaki firmowe i domowe ( w zasadzie na koniec miesiąc nie pozostaje prawie nic 🙄)