Do 31.12 br. będziesz musiał usunąć kopciucha. Tylko 2 miesiące; jaka będzie kara jeśli nie zdążysz?

Śląska Uchwała antysmogowa przewiduje, że do końca 2021 roku należy wymienić ponad 10-letnie kotły, które nie spełniają żadnych norm emisji lub nie mają tabliczek znamionowych. Na wymianę starego kopciucha zostało więc niecałe 2 miesiące do końca br. Jednak czy wszyscy zdążą - jeśli do wymiany np. w samych Tychach pozostało kilkaset kopciuchów. Dokładnej liczby nikt nie zna bo niewiele gmin prowadzi inwentaryzację domo .
- witam w całości jestem tego samego zdania co Pan , jeżeli czegoś nie wiem lub nie potrafię to nie grzebię bo wiem że niczego nowego nie wymyślę i niczego nie zepsuję dlatego osobiście wolę zapytać fachowca o zdanie ,niekiedy zgani że za dużo kombinujesz a z drugiej strony podpowie doradzi jak to dobry fachowiec z kotłem na ekogroszek jestem na początku drogi to wolę zapytać fachowca o radę -pozdrawiam Piotr.
- Warto też zobaczyć na stronie: Doradztwo podatkowe więcej to już w google trzeba.
- Gdzie? Na podlasiu? Doczytaj!
- Płaczesz o wszystko jak mały dzieciak A sam nie widzisz swoich błędów jak jesteś bez winy to pierw rzuć kamień
- Z jednej strony ci co mają kopciuchy sami są sobie winni ...palenie górne powinno być a nie diolne ...nie byloby tyle syfu...a wyjść na dwór jak jest zima albo ciezkie powietrze po deszczu to nie ma czym oddychać ...plus biorą się z tego choroby.
- A jak będe palić ekogroszkiem w kopciuchu 4 klasy jakie będą wyniki?
- Ekoterror już jest. Podziękujcie Tuskowi Morawieckiemu. Już widzę tych biedaków jak kupują piece za 15 tyś. Do tego pellet który podrożał bardzo dużo . Ja tylko czekam to jest tylko kwestia czasu jak ludziom się przestanie chcieć UE.
- Spala pan teraz mniej nie bo ocieplił pan dom tylko ze wymienił okna! Styropian nie ociepla bo nie jest w stanie zatrzymać promienie, a promień to energia.
- Ekologia gówno warta. Wszystko jest robione żeby uwalić Polaka na każdym kroku. Całe dziadostwo z wiatrem z zachodu napływa do Polski z niemieckich zakładów. A Niemcy się z nas śmieją. Ekogroszek , ta normalny węgiel tylko drobny. Propaganda cały czas. W Krakowie miało już nie być smogu i dalej jest. Co to dało? Niewiele. Głupim i naiwnym narodem jestesmy. Robią z nami co chcą a nikt się nie sprzeciwi. Gaz, wegiel i prad szybuja w kosmos i ciekawe czym i za co niedługo ludzie będą ogrzewać domy?
- Witam! Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku! A jak się to ma do najemców, lokali komunalnych? Czy skarbu Państwa? Piec nie jest mój lokal też. Kto pokrywa koszty i wymianę!??? he i płaci kary?
- Teraz będę palił bezdomny i sama para a w domku ciepło 🐏
- Ten gość ekolog smogowy???
- I jak tam piece wymienione ? Ja w 2023 zmieniam na gazowy
- Węgiel i gaz drogi to czym palić
- A jaka jest podstawa prawna do nałożenia kary??
- Ciekawe co maja zrobić ludzie co ich niestac na wymianę ba nawet nie mogą wziasc kredytu na wymianę bo ich nie będzie stać na spłatę rat co w zimnym będą siedzieć ?
- Rozbrajało mnie to przez x czasu i rozbraja mnie do dzisiaj. Tabliczka znamionowa wypełniona markerem. He He. Już widzę ja UDT dopuszcza taki kocioł do użytku. Weźmy pod uwagę np. widny. Czy w windach, tabliczka znamionowa jest wypełniona pisakiem? Czy na zasilaczach komputerowych są napisane wartości ręcznie? CZY na tabliczkach znamionowych w samochodach, wartości dotyczące ciśnienia w oponach są wpisane ręcznie(niezależnie czym?)? NIE! Tabliczka znamionowa, wychodzi z fabryki, razem z produktem, i to producent deklaruje wszelkie wartości nie jakiś "specjalista". Nie neguje tego, co jest napisane na tym kotle, bo zgadza się to z normami z dzisiejszego dnia, tylko na moje oko to nie powinno mieć miejsca. Jak to tabliczka znamionowa - powinna być wypiełniona przez producenta - stałym nadrukiem, którego nie można zmienić. I naprawdę, chciałbym, żeby Pan, który tak dba o środowisko, przyjechał do Knurowa w woj. Śląskim, a najlepiej w okolice ul. Sienkiewicza 30 i powiadomił odpowiednie służby o tym, jak bardzo jest zaniedbywane to, czym się pali. Po ostatniej mojej "interwencji" na straż miejską, dostałem odpowiedź" Panie, Pan myśli, że my nie mamy innych, ciekawszych rzeczy do roboty?" Pozdrawiam i chciałbym, żeby każdy KOPCIUCH zobaczył ten materiał!
- A za prąd ile płacisz
- Sprzedaj mi ta tabliczkę znamionowa też se napisze pisakiem klasę i rocznik i po sprawie
- Ciekawe , zadałem sobie trud i przeczytałem ustawę. Nie znalazłem tam nic na temat pieców,czy też konieczności ich wymiany.
Za to jest tam mowa o emisji gzów ,pyłów itp.
Co to oznacza w praktyce, a mianowicie to że nie musisz wymieniać pieca,a jedynie nie możesz przekraczać norm emisji.
Inny słowy można stosować filtry, dopalenie spali itp itd.
Zanim zabierzecie się za rozpierdolenie połowy domu i wyrywanie wszystkiego co było instalacją CO poczytajcie i poszukajcie innych rozwiązań.np;;https://www.youtube.com/watch?v=_sIycnOoEGU
lub rozbudowę instalacji o POLSKIE ROZWIĄZANIA https://www.youtube.com/watch?v=gLR9NLJ4-4w

Jedno wam odradzam nie wyrzucajcie starego pieca,jeszcze się przyda gdy powrócą starzy nauczyciele życia o imieniu Głód i Ból..Unia wam zafunduje to czego nie powstydził by się PRL.. W CZYSTEJ FORMIE..
- I bardzo dobrze trzeba usuwać te kopciuchy bo na dwór nie da sie wyjść tak śmierdzi daj Boże niech znikają dość tego trucia.Ja wymieniłam i jestem zadowolona i mniej płace jak przedtem.