Dlaczego KLIMATYZATOR nie nadaje się do OGRZEWANIA domu?

Hej, ostatnio pytaliście w komentarzach jak sprawuje się mój klimatyzator w funkcji grzania. Zrobiłem prawdziwy test - próbowałem ogrzać dom przy zewnętrznej temperaturze wynoszącej -5 stopni. Zapraszam do oglądania. Pozdrawiam! .
- Naprawdę nie znasz tematu a się wypowiadasz
- Tytuł wprowadza w błąd. To nie klimatyzator jest winny a brak ocieplenia. Jak miałem nieocieplany sufit i tylko płyta g/k to kocioł gazowy 10kW prawie się nie wyłączał, a po ociepleniu sytuacja się odwróciła. Tytuł prosi się o kąsanie w komentarzach :D
- Sprawdź w specyfikacji urządzenia w jakim zakresie temperatur pracuje na grzaniu.
- Poszukuje odpowiedzi na jedno pytanie: tak jak powiedziałeś klimatyzator w funkcji grzanie zasysa ciepłe powietrze i to samo powietrze jest ogrzewane czy wyrzuca ciepłe zużyte powietrze i nagrzewa świeże powietrze z zewnątrz? Proszę o odpowiedź bo jest to dla mniw ważne. Dziękuje.
- po pierwsze zależy jakie urządzenie mocowo zostało dobrane do pomieszczenia , a po drugie zależy jakiej marki . Na przykład Midea jest dobrym urządzeniem pod grzanie :)
- Jaki jest pobór prądu przy takim ogrzewaniu?
- ustaw niech sobie czyta temperaturę z pilota i po temacie ;)
- Dlaczego przy nastawieniu np 24 stopnie grzanie leci z niej takie letnie powietrze ?
- weż teraz zrób "dla czego samochód nie nadaje się do jazdy".
- Odpowiednio dobrana klimatyzacja o dobrym współczynniku scop nadaje się do ogrzania domu (cena takich urządzeń jest jednak inna) ! Film trochę nieudany, choć oparty na tym co masz w domu (z chińczyków sprawdź sobie dla grzania chociażby Gree Amber Prestige).
- Klimatyzacja super do grzania . Ale warto przy poniżej -5 mieć inne źródła .
- Po pierwsze to masz klimatyzator typu tani chińczyk, po drugie jest to jednostka zdecydowanie za mała na przedstawione w filmie pomieszczenie, po trzecie mówisz tak jakbyś coś wiedział ale nie wiesz. Zamontuj sobie klime LG albo Fuji prawidłowo dobraną do kubatury pomieszczenia i zobaczysz jak efektywne jest ogrzewanie - oczywiście do pewnych granicznych temp. na zewnątrz.
- Przecież ten model klimatyzatora ma funkcję odczytu temperatury pilota więc kładziesz pilota w miejscu w którym zależy ci na pomiarze totalnie amatorsko podstawowej wiedzy Jak działa klimatyzator A to że ci coś rezonuje to prawdopodobnie wynik złego montażu
- Jesteś idiotą robiac taki film.
- Jak się kupi zabawkę to nie ma co się dziwić.
- Nadaje się do dogrzewania
- W minusowy dzień mój Haier grzeje bardzo szybko cały salon. Normalnie używam grzejników ale do szybkiego dogrzania pokoju po wietrzeniu gdy kaloryfery są zakręcone cały dzień (mam ciepły budynek) wystarczy kilka minut pracy by zrobiło się odpowiednio przyjemnie. Coś nie tak masz z tym sprzętem.
- Chłopaku trzeba było to postawić na glebie.
W grzaniu będzie niosło wibracje na mur.
- Masz za małą jednostkę. Masz jednostkę do 30m
- W agregacie nazwy nie zakrył