Darmowe ogrzewanie i chłodzenie! Gruntowy Wymiennik Ciepła

Pan Maciej Sempiński opowiada o swoim Gruntowym Wymienniku Ciepła. Z filmu dowiesz się: 🔸 Jak bez kosztów chłodzić dom latem i podnosić temperaturę zimą 🔸 Jak zbudowany jest GWC 🔸 Ile kosztuje Gruntowy Wymiennik Ciepła ►http://www.domrzeczywisciepasywny.pl/ ►sklep► https://peflex.cennik24.pl/ 0:00 Wstęp 1:44 Usytuowanie czerpni, filtry 5:47 Zadania GWC 8:16 Przyłącze do rekuperatora 9:33 Jak zbudowany jest GWC? 11:5 .
- Fantastycznie. Zmienił mi się pogląd pod względem poziomego wymiennika ciepła, gdzie nawet od profesorów słyszałam, że nie powinno się na nim stawiać nawet wiaty (można najwyżej posadzić trawę).
Super, bardzo Panu dziękuję.
Wiem, że opowiada Pan na przykładzie swojego domu, ale przyznam, że jestem bardzo ciekawa Pana zdania na temat pionowego wymiennika (różnice pomiędzy poziomym zastosowanym przez Pana, a pionowym głębinowym), oraz tego dlaczego wybrał Pan jednak takie rozwiązanie. Czy oba wymienniki są równie sprawne?
- Więcej macie na tej stronie australia-trade.com, zawsze to jest też przydatne.
- Zrozumiałem, że w zimie przy skrajnej temperaturze w domu bez ogrzewania będzie temp. plus 8st. . Zatem pozostaje dogrzać dom energią żeby wytworzyła 12st., aby było np 20st. w środku.
- Czyli co? 🤪
- Dom już stoi lata. Czy wykonanie podobnej instalacji pod podłogą piwnicy ma sens. Bo chyba wyższą skuteczność gwc osiągniemy jak wymiennik będzie pod budynkiem 2m, nie pod posadzką piwnicy.
- Jestem zafascynowany Panem Maciejem, uzupełnił moje luki w realizowanej koncepcji. Bardzo proszę o informacje, jakie elementy były wykorzystane do budowy GWC ? i jaki jest układ przekierowania wody z pompy Aristona do nagrzewnicy na kanale doprowadzania powietrza ciepłego z rekuperatora ?
- Darmo to deszcz pada
- Na jakiej głębokości ten wymiennik że na wylocie +8 stopni?
- Kapitalny pomysł, i kolejny genialny zwyczajny Polak!
- Dacie namiary na firmę sprawdzająca szczelność ?
- Mówicie o nowym domu a prawie 100 %ludzi zaraz po wybudowaniu ociepla i zaraz mieszka więc moje pytanie jeśli budynek ma być szczelny, ocieplony to co z grzybem który stworzy się z wilgoci która powstaje po parowaniu betonu czy tynków?
- Temat interesujący ale w domu bez włączonego ogrzewania jest 6-8 stopni plus przy ujemnej zewnętrznej - pomyślałem że gdyby by było coś co powodowało by podgrzanie temperatury przechodzącej z zewnątrz do wewnątrz domu ( może to nie mądre ale np śmieci bio powodują reakcje i wytwarzanie ciepła ) i gdyby można było zrobić tak zrobić aby to ciepło ogrzewało właśnie tunel z powietrzem przechodzącym przez ten plac który wytwarza ciepło , ale to tylko na zimę . Postaram się przeprowadzić eksperyment ale może ktoś też miał taki dylemat ?
- Pan Maciej to absolutny szef!
- Genialne.
- Co jeśli na zewnątrz jest temp. ok 23 stopnie? Przy czerpni klasycznej, czyli bezpośrednio z zewnątrz. Nie musimy podgrzewać powietrza. Natomiast z GWC musimy. Przy skrajnych temp. może i ładnie to wygląda.
- Do kolektorów słonecznych to szyba potrzebna powiekszajaca +3 lub więcej tak żeby się nie zapaliło..
- Nie znam się ale słuchając wgląda i brzmi genialnie, czy przy tak systemie trzeba dalej instalować kaloryfery czy to już element zbędny, jeżeli chciałbym mieć kominek miało by to jak wpływ na prace systemu?
- Kilkanascie lat temu sasiad to zrobił. Ogólnie fajna sprawa. Ale... Przy cieplym wilgotnym powietrzem na zewnątrz nastepuje kondensacja pary wodnej wewnątrz wymiennika i potem pojawia sie smród. Zima jak najbardziej ok
- MOZE JUZ NIE DLUGO DZIEKI TAKIM LUDZIOM NIE BEDZIEMY PRZEPLACAC POTENTATOM DUZO ZDROWIA PANU ZYCZE
- Super materiał. Konia z rzędem temu, kto zrobi działające GWC bez wentylatorów itp. elementów które potrzebują energii elektrycznej bo np. w zamkach średniowiecznych działa to do dzisiaj-pod warunkiem że tak zwani fachowcy nie zepsuli tego podczas renowacji obiektu.
- Bzdury na resorach jak odwierty pod pompę ciepła to działa jak chłodnia