Cykl dokumentalny pt. „Dom Bezpieczny Pożarowo” - odcinek 1. Dlaczego dom nie spłonął?

Domy o konstrukcji drewnianej cieszą się coraz większą popularnością. Współczesna technologia budowy domów w szkielecie drewnianym jest całkowicie bezpieczna. Duże znaczenie odgrywa tutaj zastosowanie przebadanych systemów i rozwiązań, dedykowanych do budownictwa szkieletowego. Eksperyment pożarowy w Pionkach miał za zadanie sprawdzić, jak zachowa się dom szkieletowy podczas rzeczywistego pożaru. Budynek postawiony na potrzeby .
- mordo a wiesz że wystarczy sufit i ściany pokoi wszystkich obłożyć
metalem no i podłogę
- A może i takie? stronybudowlane.eu jak pomoglem, to spoko.
- Dołącz do webinarium 🔥🏡 „Jak zapewnić bezpieczeństwo pożarowe budynków w szkielecie drewnianym?” Zaczynamy 13.04 (wtorek) o godz. 11:00. Zarejestruj się na: https://szarch.clickmeeting.com/385726629/register
- Miałam wątpliwości nad wyborem technologii budowy mojego domu, dom z fabryki to krótki czas dostawy i gwarancja za całość czyli brak stresu, ale ten ogień... po oglądnięciu filmu nie mam już wątpliwości wybieram dom z fabryki! Tylko jeszcze nie wiem której :) może jakieś referencje?
- Trochę żart;) Kto buduje domy mieszkalne z elementami odporności ei30 i 60?
- To ja mam taką propozycję:
1. Zasymulujcie podpalenie budynku od zewnątrz i podajcie wyniki z chromatografii gazowej. Jestem ciekaw co wyjdzie ze spektrometrii np. takich płyt wykorzystywanych do obudowy modułów.
2. Pokażcie zdjęcia z fabryki (przekrój ścian) w odniesieniu do położonej elektryki. Bo jeżeli przewody wiszą jak na załączonym obrazku bez zastosowania dystansów i hermetyczności instalacji to bardzo słabo.
3. Następnym razem pokażcie efekt pożaru nie na drzwiach wykonanych z materiałów drewnopochodnych lecz z litego drewna.
4. Jak już testujecie wpływ ognia na konstrukcje budynku i materiałów to możecie przy okazji sprawdzić wytrzymałość ognioodpornych materiałów np. specjalistyczny peszel.
5. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa w przypadku wykorzystania systemu przeciwpożarowego w tego typu konstrukcjach. W całym katalogu na państwa stronie znalazłem tylko kilkukrotnie użyte słowo "pożarowe", a chwalą się Państwo budowaniem np. modułowych hoteli. Absolutny brak konkretów.
- Pytanie do innych firm w branży, dlaczego widzę, że budownictwo drewniane promuje tylko Saint-Gobain i Unihouse? Po za ceną i opluwaniem konkurencji nie macie nic do dodania, tylko wlasny biznes? Film oczywiście w punkt, obala wszystkie mity. Brawo twórcom i dla P. Sulika za profesjonalny przekaz.
- jesli dodacie napisy w jezyku angielskim to film bedzie hitem
- Dowiedz się więcej o eksperymencie na:
https://unihouse.pl/o-unihouse/aktualnosci/1866-unihouse-sa-partnerem-eksperymentu-pozarowego-instytutu-techniki-budowlanej.html
- Super film. Różne głupoty są w internecie, ale są i takie perełki. Tylko nie zepsujcie kolejnych odcinków jeśli to pierwszy. Merytoryka to jest rzadkie zjawisko w zalewie prymitywnego lokowania produktu. Szacun za podejście.
- Brawo, Brawo twórcom filmu. Może następne apartamenty uda się wybudować w technologii szkieletowej bez walki że strażakami, bo dzisiaj to oni odstraszają inwestorów.