#16 WENTYLACJA - CZY REKUPERACJA SIĘ OPŁACA ?

Wentylacja grawitacyjna / hybrydowa, czy rekuperacja ? Czy rekuperacja się opłaca ? Czy poza odzyskiem energii - ciepła - pieniędzy na ogrzewanie, ma jeszcze jakieś zalety ? Aby nie przegapić kolejnych filmów polecam skorzystać z: Subskrybcja YT: https://bit.ly/3kNhChs​ Facebook: https://bit.ly/3rkGvDD​ Instagram: https://bit.ly/38uTvj1​ Polscy producenci systemów wentylacji: REKUPERATORY: -o3ozon; -Thessla Green; -Wanas; -Reqne .
- Tynki gliniane bierzesz pod uwagę? Problem z wilgocią i pleśnią ponoć z głowy?
- zobacz więcej: enterserwislublin.pl, zawsze też można w necie poszukać.
- Tylko po co budować komin do szybu wentylacyjnego? Wystarczy sam pustak i grzybek na dachu. Koszt 300-400zł / kanał ...
- Mozesz zrobić odcinek o tym jak działa rekuperacja przy klimatyzacji
- Ja myślę że szkło do kolektorów powinne być powiększające +3 lub więcej tak żeby się nie zapaliło..
- 2:19 to akurat jest głupota, wentylacja grawitacyjna w najmniejszym stopniu działa w wyniku różnic temperatur. wym większa wydajność wentylacji im bardziej mamy rozszczelnione okna. a jak wiatr wieje nad kominem to to tworzy się tam niższe ciśnienie i ta różnica ciśnienia między wnętrzem domu a wyjściem komina potrafi wielokrotnie zwiększyć wydajność takiej wentylacji. mieszkam nad może i w wichrowe dni mimo pozamykanych wszystkich okien to w kratkach aż świszczy.

za to używanie fitów w domu przy zamkniętym obiegu powietrza daje jeszcze jedną, moim zdaniem bardzo dużą korzyść: w mieszkaniu zbiera się znacznie mniej się kurzu
- Jaki rekuperator Pan poleca do takiego domu jak u Pana ?
- Zwróć proszę uwagę na to, że w tym projekcie domza150tys komin ma wiele kanałów wentylacyjnych do których jest przewidziane doprowadzenie wentylacji kanałami w zabudowie.
- Pitu pitu komin do wentylacji grawitacyjnej z dwoma kanałami wentylcyjnumi to koszt ok 100 zł za mb, a wiatrak z regulacją wilgotnosci dzięki czujnikowi to koszt ok 120 zł. W oknach nie potrzeba nawiewników wystarczy, uszczelkę u góry okna rozszczelnić.
- te rury-reku na filmiku maja sklad zewnetrzna warstwa HDPE, wewnetrzna LDPE - ten LDPE nie jest tak bezpieczny jak HDPE czy PP ( ku przestrodze)
- Ludziom to każdą brednie mozna sprzedać.
- Szkoda ze sam mieszkasz w bloku i nie masz typowego punktu odniesienia na własnej skórze. Raczej nikt rekuperacji w bloku nie zakłada
- Czy jest coś takiego jak rekuperacja grawitacyjna?
- Według twojego myślenia to nie powinieneś skończyć żadnej szkoły ;) bo jak bez rekuperacji mogą nasze dzieci żyć ;) i tekst typu: wolę rekuperację zbierać po śmietnikach niż robić wentylacyjna grawitacyjna, myślę że przesada wielka.
- Piekny Chłit martketingowy.
Ze tez do czasow rekuperacji nie poumieralismy w domach, blokach czy kamienicach 😅
Pozdrawiam wszyskich jeszcze zyjacych oraz tych ktorzy potrzebuja tego niezwylke zdrowego I niezbednego powietrza rowniez.
Nie mam nic przeciwko jak ktos ma pragnienie. 😁
- Wsumoe to jestem Ciekawa Pana opinii o rekuperatorach o3 ozon np w porównaniu do droższych
- test rekuperacji o3on https://www.youtube.com/watch?v=nYksNHjAHGc
- A gdyby nie bawic sie w te odzyski ciepla bo pewnie zbyt wiele zysku nie ma, tylko sama wentylacja mechaniczna z filtrem?
- Czy pomagają Państwo w dopasowaniu wentylacji? Mam prosty, mały domek, gdzie chciałbym poprawić wentylację (aktualnie kiepsko działająca grawitacyjna), myślę o rekuperacji. Ale nie ma tak małych central (są większe i większy koszt), ale są też na rynku rekuperatory ścienne (np. Prana 200G, Mitsubishi VL-100, Climtec RD-150 oraz wiele innych.
Jeżeli dobrze rozumiem, to przy zdrowej wentylacji trzeba liczyć 20-30 m3/h na 1 osobę, więc jeżeli mieszkamy w 2 z małym psem, to dopasowane urządzenie najlepiej gdyby miało możliwość przepuszczenia 100-180m3/h przy maksymalnej mocy (tak, żeby był ewentualny zapas, jak przyjdą/będą nocować goście)?
- Super filmik, który konkretnie rekuperator byś polecił i czy brać z odzyskiem wilgoci czy bez ? Pozdrawiam
- Ogrzewanie podłogowe z instalacją wodną w pex-ach w wylewce betonowej/anhydrytowej nie jest ogrzewaniem na zasadzie promieniowania cieplnego jak grafika ujmuje w filmie tylko nadal jest ogrzewaniem konwekcyjnym tak jak w przypadku kaloryferów pokazanych prawidłowo w kontekście ich pracy. Podłogówka to też konwekcja i też nagrzewa powietrze.