081. Piec, kocioł gazujący drewno - efektywna metoda ogrzewania domu lub warsztatu

Video portalu http://www.domidrewno.pl. Zapewne każdy z Was stanął przed decyzją czym ogrzewać dom lub warsztat. My mieliśmy z tym duży dylemat około 7 lat temu. Piece o których mowa w filmie były wtedy dużą nowością i był problem, żeby porozmawiać z kimś kto ma ten rodzaj pieca w domu. Podobnie było z instalatorami - nie mieli pojęcia jak się za to zabrać! Dziś możemy śmiało o nim porozmawiać i przekazać Wam nasze uw .
- Całkiem inny ubiór niż na obecnych filmach. :)
- A może i takie? szerszenie pozbywanie się Lublin antyszkodnik.pl, widziałem, też się zgadzam,
- Jakieś namiary na producenta słyszałem że ktoś z Krotoszyna robi jak ktoś coś wie proszę o info
- Patrzę, patrzę i patrzę - a tu całe 10 lat minęło od czasu publikacji tego filmu. 👍 😊
- Przy opalaniu drewnem Między kawką a kolacją nie tylko można ale trzeba często schodzić do kotłowni. Niech nikt nikomu nie wnmawia, że przy kotłach opałowych można się zrelaksować zapominając o ...chałdach drewna, które trzeba samemu przerzucić z czyszczeniem, wymiataniem, zamiataniem włącznie - aby utrzymać cieplo domu.
To nie centralne ogrzewanie w miejskich domach. Chyba, że zafundujemy sobie kocioł na gaz z sieci a najlepiej ogrzewać energią elektryczną, wówczas mamy wyłącznie relaks.
Jeśli adwersarz odpowie, że drogo to gdyby zatrudnił palacza do obsługi kotła na najniższej krajowej to wyjdzie ...dużo drożej.
- Dziękuję za informację o tym piecu... teraz już będę wiedział że to bubel nie warty złamanego grosza, same problemy z tym piecem... jakas masakra ...za dużo pracy przy rabaniu drewna selekcji paleniu czyszczeniu usuwaniu popiołu tragedia...
- Podłączam się o prośbę podsumowania 9 lat użytkowania.
- Może Pan napisać jaki jest koszt drewna rocznie ????
- ta Panie bardzo ladnie prezentuje Piec , siebie tez b. pozytywnie .
- ta Technologia tez Dupy nie urywa .
- Dodam jeszcze że jeśli chodzi o komory spalania i zasady działania to niewiele się zmieniło. Zmienił się dizajn, ilość pokręteł, czujników, wskaźników, pompek zaworków, i innych cudaczkow. To podniosło ceny i skomplikowało obsługę w sumie niepotrzebnie. Tak naprawdę to wystarczy ustawić termostaty i wyregulować kryzy grzejnikowe. No i nikt nie zwolnił od w miarę systematycznego kontrolowania wszystkiego. Jak wszystko się ogarnia to zostaje tylko satysfakcja że dałem sobie radę.
- Film profesjonalny. Ale jak kocioł kosztuje 8 -15 tysi. Zmiana kotłowni drugie tyle to najczęściej na bufor czy ladtomat już nie ma kasy oraz miejsca i w związku z tym gro śmiem twierdzić 80 procent takich pieców o sory kotłów pracuje w trybie ogniowym z zaworem czterodroznym. Właściwa atmosfera spalania to faktycznie wilgoć opału, właściwy cug czyli ciąg kominowy no i to o czym nie powiedzieliście jak najmniejsza różnica temperatur między wodą zasilającą ,, góra kotła ,,, a woda powrotną. Po to między innymi zawór czterodrozny. Jest to najważniejszy czynnik właściwej pracy kotła powiem priorytetowy. Drewno powinno być porąbane różnie i grubo i drobno bo jak załadować komorę w kształcie koła np. jak w atmosie. Ktoś już pisał bufor to 25 litrów na 1 kw. Moc pieca to zapotrzebowanie budynku na ciepło ,,dość skomplikowane wyliczenie wszyscy zapomnieli o współczynniku K,, no i typ i pojemność instalacji. I złota zasada cieplownikow nie przesacowywać jak i nie niedoszacwyrwać wielkości pieca sory kotła. Wymiana powietrza w kotłowni właściwa ilość potrzebna do procesu spalania w kotle. Powiem tak co urzytkownik i co marka kotła to inne zdanie. A jaszcze na koniec drewno liściaste ma mnóstwo terpentyn i olejków eterycznych a iglaste za to żywice. Najważniejsze aby było dobrze wysezonowane. Dobrze gdy w kotłowni jest trochę miejsca i mamy kilkudniowy zapas i podkładamy tym najstarszym, aby świeże mogło złapać warunki powietrza w kotłowni. To tyle.
- Super piec
- To wszystko jest piękne gdy jest prąd. Kiedyś w Świętokrzyskim po marznących opadach deszczu nie było światełka przez 3 tygodnie. A za oknem minus 15.
- Sosną można palić czy nie jak podaje producent?
- Ale nuda👎
- Fajne rozwiązanie dla młodych zdrowych osób. A problemy z kręgosłupem można dostać od dźwigania bali drewnianych ich cięcia , rąbania itp. Po kilku latach użytkowania takiego kotła niejeden zatęskni za czymś wygodniejszym. Moim zdaniem jedynym plusem palenia w takim kotle jest ekonomia.
- Piec na zgazowane drewno to bardzo dobre rozwiązanie ale koniecznie musi być bufor z wodą no
i zapas drewna żeby palić suchym co najmniej trzyletnim .
Znajomy miał Vigaza po kilku latach wypaliła sie półka z szamotu czy z ceramiki nie pamiętam.
Później miał z tym non stop problemy i wymienił na pellet .
- Namowiliscie mnie
- Nie w tym chorym kraju ,drzewo musi być sezonowane nadleśnictwo robi łaskę że sprzeda drzewo a cena to na dzisiaj ponad dwieście za metr
- Ceny drewna polecialy w niebo